Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor kezdhetek el nemi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Renyus kérdése:

Mikor kezdhetek el nemi életet élni?

Figyelt kérdés

Ma van a menstruációm első napja, és ma vettem be az első szem fogamzásgátló tablettát (iamna 75 µg/20 µg). Igazándiból arra vonatkozó utalást nem tesz a betegtájékoztató, hogy mikortól lehet nemi életet élni. Csak azt jegyzi meg, hogy: "A ciklus 2.-5. napján is elkezdheti a gyógyszer szedését, ebben az esetben azonban (az első csomag esetében) 7 napon keresztül kiegészítő (barrier-elvű) fogamzásgátló módszereket is alkalmaznia kell"


Tehát, most ne adjisten úgy döntök, hogy 3 nap múlva lefekszem a párommal, mert már nincs meg a vérzésem, vagy ilyesmi, akkor már lehet? Vagy hogy van ez pontosan?


Sajnos nem adott az orvos részletes tájékoztatót erről, csak szimplán a kezembe nyomott egy prospektust, vagy mit, erről a készítményről.


A válaszaitokat előre is köszönöm!


2014. aug. 22. 18:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez úgy van ha jól emlékszem (3 éve szedem), hogy ha a mezesz első napján kezded el szedni, akkor azonnali védelmet nyújt. Ha az ötödikben, akkor egy hónapot kell várnod. Én az ötödik napot választottam, nem mertem kockáztatni. Nem baj ha az első napot választottad, de jobb ha vársz egy hónapot, és csak a következő vérzés után szexeltek gumi nélkül. Akkor tutira nem lesz semmi baj.
2014. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!