Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót lehet a 21-ik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót lehet a 21-ik nap elött abbahagyni, hogy elöbb megjöjjön?

Figyelt kérdés
Fontos esemény lesz pont akkor, amikor nekem megjön és ilyenkor allandoan pattanasos lesz az arcom. Olyat mar csinaltam, hogy a 19-ik vagy 20-ik napon abbahagytam a gyogyszert, de most egy héttel elöbb szeretném, azaz csak 14 napig szedném a tabit. Azt tudom, hogy ha nem tartok szunetet, akkor nem jön meg, viszont ettöl függetlenül is elöjönnek azok a franya pattik! Egyebkent több, mint 3 eve szedem a gyogyszert. Köszi a valaszokat!
2010. jan. 27. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha előbb hagyod abba, olyan, mintha nem is szedted volna. Nem véletlenül van az a 21 tabi...ha kihagyod az utolsót, vagy az utolsó x szemet, akkor nem véd. Következő hónapban ugyanúgy mellé kell védekezned, mint amikor elkezdted, összezavarod a szervezeted, ráadásul ha előtte benned ment el a pasid még a terhesség esélye is megvan.

Eddig nagyon nagy mákod volt, hogy nem lettél terhes, úgy hogy 19. meg 20. napon hagytad abba!

A patik miatt meg inkább menj el kozmetikushoz...

2010. jan. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóval maximálisan egyetértve kiegészíteném. Ha abbahagyod hamarabb, átlag ugyanannyi nap múlva jön meg, mintha végig szedted volna és elfogy a csomag. Vagyis ha 21-et szedsz, és 3 nappal később kezdődik a piri, akkor ha csak 14-et szedsz be, akkor az után 3 nappal indul el. De veszélyes és egészségtelen. (ennek ellenére én is csináltam ilyet egyszer-kétszer, ezért tudom, hogy így megy)

25/L.

2010. jan. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
igen, azt tudom, h akkor igy majd a 17-ik napon fog megjönni, de tenyleg nem hatékony igy a gyogyszer? és ha nem élek nemi életet ebben a 2 hetben, amig szedem az ugy okés? A kozmetikus nem megoldas, soha nincs az arcomon semmi, csak akkor jönnek elö a hatalmas nagy csomó szerű pattanasok, amikor megjön.
2010. jan. 27. 09:32
 4/13 anonim ***** válasza:
22%

Mégis hogy hatna így a tabi??? Basszus nem viccből van ráírva, hogy hogy szedd vagy mert a gyógyszerészek jól ki akarnak baszni veled. Ha nem az előírt módin szeded NEM HAT!!!!

Ha bármi történik a 21 tabletta elfogyasztása közben: antibiotikum, hányásos hasmenéses betegség, 3 kihagyott tabletta :a következő menstruáció utánig kell kiegészítő védekezést használni.

Ne haragudj, de itt a fórumon egy csomó olyat olvasni,hogy "jajj akkor most terhes vagyok?" te is ezt akarod? Hihetetlen milyen rohattul felelőtlenek a fiatalok. Tedd már mérlegre mi a fontosabb: egy 40000Ft-s abortusz vagy 5 pattanás a képeden?

2010. jan. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolso valaszolo! köszönöm a valaszod, de a stilusodon egy kicsit valtoztathatnal. Egyebkent meg, ha valaki eleteben elöször kezd el tabit szedni, az mar az elsö honapban hatasos, igy tenyleg nem egyertelmu, hogy miert kellene a 14 nap gyogyszerszedés 7 nap szunet utan a következő ciklusban is védekezni... Nem kihagyok egy-két szemet, hanem lerövidul a ciklus 28 naprol 21 napra, elhiszem hogy veszélyes összezavarni a hormonhaztartast, de nekem tenyleg nem egyertelmu, hogy igy nem hatékony a gyogyszer a következö ciklusban, max csak az, hogy a 14 napban nem volt az.
2010. jan. 27. 09:54
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha a két hétben nem élsz nemi életet, ill a következő hónapban végig (vagy akkor mellévédekezel) nem lehetsz terhes. Viszont ezzel a nem szedek be x szemet dologgal olyan pofont adsz a szervezetednek, amit lehet h egyszer vissza fog adni.
2010. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Egyebkent meg, ha valaki eleteben elöször kezd el tabit szedni, az mar az elsö honapban hatasos, igy tenyleg nem egyertelmu, hogy miert kellene a 14 nap gyogyszerszedés 7 nap szunet utan a következő ciklusban is védekezni.."


Azért, mert amikor először elkezded szedni a fogigátlót, azt akkor kezded, amelyik nap megjön a mensid. Ez után tényleg egy-kkét hét után véd (tabija válogatja). Viszont te beszedsz ondjuk húsz szemet, megjön, majd vmikor elkezded a köv levéllel --> ez olyan, mintha az első levelet úgy kezdenéd el szedni, hogy nem a mensi első napján hanem vmikor a 3.-4. napon. Elolvasod a betegtájékoztatót, és látod, hogy ebben az esetben a tabletta nem véd az első hónapban, tehát mellé kell védekezni. Így neked is.

2010. jan. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tabit szedsz? Mert az enyém (yadine) azt írja, ha a 3. héten hagysz ki tablettát (mert tulajdonképpen kihagysz egyet) akkor vagy beszeded azt meg az összes többit aztán szünet nélkül beszeded a következő levéllel is, vagy ami nálad igaz: nem veszed be a "kihagyott bogyót", hanem elkezded a 7 nap szünetet. Azt írja a tájékoztató, hogy ebben az esetben is védett maradsz. A 15. tabletta kihagyása már a 3. hét, szóval gondolom alkalmazható a módszered, de én nem nagyon szórakoznék ezzel, habár a te dolgod.
2010. jan. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

9:46 os vagyok akinek változtatni kellene a stílusán

Ne haragudj ha durva voltam, de nem volt olyan régen mikor énis az első alkalommal szedtem. Nekem is voltak kérdéseim, vagy ezerszer átnyálaztam a betegtájékoztatót meg visszamentem dokihoz a fennmaradt kérdéseimmel. És nem csak úgy gondoltam, hogy ez így jó lesz alapon szedtem a gyógyszert. A biológiát nem érdekli, hogy neked mi nyilvánvaló és mi nem. És akkor is felháborítónak tartom, hogy valaki kényelmi okokból vagy mert lusta tájékozódni egy terhességet kockáztasson. Persze igan ezt most megkérdezted, de a válaszaidból kiderült, hogy csináltál már olyan, hogy nem vetted be az összes tabit. És az is fura, hogy azzal védekezel az elején vannak kérdései az embernek, de azt is írtad hogy már 3 éve szeded a gyógyszert...

21/l aki a stílusért még egyszer bocsánat

2010. jan. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem értelek ne haragudj. Mindig lesznek olyan események az életedben mikor valahova menned kell mikor épp meg van, és mondjuk fontos esemény. Szerintem évente legalább egyszer van ilyen az ember életében. Akkor most mindenki tologassa?! Tudom, hogy lehet ilyet csinálni egyszer-kétszer. De akkor se értem, nekem is nem egy olyan volt hogy örültem volna ha nincs meg. De ha eltolom akkor majd X idővel később megint jön valami, amikor mondjuk úgy útban lesz a mensim. Nő vagy, fogadd el, hogy ezzel jár. Ha pedig ez nem megy, ma már lehet injekcióval is védekezni akkor hónapokig meg se jön. Na az való neked
2010. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!