Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Félek elmenni nőgyógyászhoz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek elmenni nőgyógyászhoz viszont azt hallottam h az első után el kell. [részletesebben lent] Mit tegyek? Ti nem féltetek vagy éreztétek magatokat kellemetlenül először?

Figyelt kérdés
Irtózok ettől. Nagyon kellemetlenül érezném magam a váróban pláne h még nem vagyok 18 se és aztán egy vadidegen férfi nyúlkáljon oda. Ha elképzelem már abba is beleborzongok. Szeretném elveszteni de félek aztán orvoshoz menni.

2014. nov. 28. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ezen a logikán kicsit felakadtam...
2014. nov. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Hát már ne is haragudj, de egy nőnek nőgyógyászhoz járni a világ legtermészetesebb dolga. Nem beszélve arról, hogy a fogamzásgátlót is Ő fogja felírni
2014. nov. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem mentem utána orvoshoz. Én sem voltam 18. Csak akkor kell dokihoz menned ha valami bajod van. Pl.: petefészek gyulladás, terhesség (bár az nem minden esetben baj, de neked az lenne a te korodban).
2014. nov. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
A nőgyógyász meglátogatása opcionális.
2014. nov. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elmenni az első alkalom után, ez hülyeség. Viszont érdemes abban az esetbgen, ha már rendszeres nemi életet élsz, pl ír fel fog.gátlót, vagy megvizsgál. Kellemetlen igen, de majd megszokod. Ez a női sors. Kellemetlen érzés, de annál hasznosabb.
2014. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
87%
Az én nőgyógyászom közvetlen, vidám, kedves és jó szakember. Mindig beszélgetünk, úgy érzem, mintha nem is vizsgálaton lennék. Sok nőgyógyásznál jártam már (költözés, kisműtét, terhesség miatt). A legfontosabb tanács, amit adhatok, hogy nézz utána, és keress egy szimpatikus orvost. Lehetőleg magánrendelésre menj, mert ott szebb a környezet, jobban el tudsz lazulni - bár velem államiban is mindig kedvesek voltak. Sok lány keres nő nőgyógyászt, mert bennük jobban megbíznak, de az még nem jelenti azt, hogy elég ügyesek is. A vizsgálat nem fáj! Csak kicsi kellemetlen, szokatlan érzés (a kellemetlent itt nem úgy értem, mint amikor az orvos azt mondja, ez kicsit kellemetlen lesz, a következő pillanatban meg úgy érzed, besz@rsz:). Hanem pl. megnyomkodja a hasad, hideg a műszer stb. Az én dokim úgy veszi le a citológiát, hogy észre se veszem. Az előző orvosaim nem voltak ilyen ügyesek. A női orvos sem. Ne érezd magad kellemetlenül. Az orvos nem nyúlkál, hanem rendellenességeket szűr. Nem mint nőt fog megnézni, hanem mint pácienst. Egyébként ha szeretnéd elveszteni, akkor inkább előtte kéne elmenni orvoshoz, pl. fogamzásgátlót iratni. Szerintem ne sürgesd a szüzesség elvesztését, amíg nem találsz olyan pasit, aki megérdemli, hogy elvegye és nem teljesen tapasztalatlan/vagy amít te nem vagy elég bátor, hogy ki merd mondani, hogyan jó neked. Az én első élményem elég szar volt, remélem a tiéd nem lesz az!
2014. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#3: ezt azért cáfolom... akkor gondolom, rákszűrésre sem jársz...


A nemi élet megkezdése után évente ajánlott! Ugyanis a hpv eléggé elterjedt, és néhány típusa méhnyakrákot okozhat. És a hpv az, ami ellen a gumi sem nyújt 100%-os védelmet!


Igen, nem biztos, hogy te is...


De ha mégis, kezdeti stádiumban remekül kezelhető, ha viszont akkor derül ki, amikor már problémákat okoz, akkor nagyon drasztikus a kezelés, és legtöbbször sikertelen!


De ne gondoljunk feltétlenül rosszra! Lehet olyan cisztád, ami maximálisan jóindulatú... de ha évekig nem veszik észre, rosszindulatúvá válnak...


Ez ugyanolyan szűrés, mint pl. a fogászati...

Oda is érdemes évente elmenni, ha pici a gond, egy töméssel megúszod...

Ha csak akkor mész, amikor problémát okoz, akkor meg gyökérkezelés, faragás, ilyesmi!


Persze nem kötelező! De a saját egészséged érdekében fontos!


Melyik a rosszabb? Ha évente megnéznek, és átélsz 3-4 perc fájdalommentes kellemetlen szitut, vagy ha harmincévesen kiműtik a belső nemi szerveidet, mert későn vettek észre egy esetleges méhnyakrákot?


Nem, nem ijesztgetni akarlak! Sokan vannak, akik nem járnak, és nincs semmi problémájuk! És kevesen csak (az arányokhoz képest), akiknek emiatt lesz később problémájuk... De ha véletlenül beleesel, gondolom, ez nem fog vigasztalni!

2014. nov. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha félsz,akkor ne menj el.Problem solved.
2014. nov. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kötelező.
2014. nov. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én se mentem el. hpv ellen kaptam védőoltásokat, csak egy emberrel élek szexuális életet. az első után kb. fél évvel mentem el, de akkor már fogamzásgátlóért.
2014. nov. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!