Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tabletta és a trombifiliás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tabletta és a trombifiliás faktor? (Lent)

Figyelt kérdés
Mielőtt fogamzas gatlo tablettát kezdenék szedni, meg kell, hogy nézzék a trombofiliás faktoromat. Vérvétel kell, de ezt ki veheti le és, hogy működik?
2014. dec. 9. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nőgyógyásztól kapsz beutalót.

De nem minden helyen küldenek el. Általában csak akkor, ha a családi anamnézisben szerepel olyan faktor, ami alapján valószínűsíthető, hogy neked is van.

Ha nincs, nem küldenek. Ebben az esetben privát úton csináltathatod meg.

2014. dec. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell, ugyanis nem a kötelező protokoll része. Akkor szokták megnézni, ha a családban viszonylag fiatalon előfordult. De érdemes akár magánúton is megnézetni, mert 2-3 tabi áráért cserébe megmenthet egy trombózistól.
2014. dec. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, jellemző a családban, ezért érdekelne a dolog. Csak nem tudom, hogy ez mibe kerülne.
2014. dec. 9. 18:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak ijesztgetni, de.... én 4 orvosnál voltam, egyik se küldött vérvételre. Amikor már minden egyes nap, főleg reggel, elviselhetetlenül fájt a fejem, és egyik alkalommal az ájulás és a hányinger erősen kerülgetett, valamint NEM hazudok, de lilán láttam, egy haverom anyjához fordultam, aki szintén nődoki, de esélytelen bekerülni hozzá, annyian vannak nála... nyilván, mert jó.. és ő mondta h azonnal hagyjam abba, mert trombozishajlamom van, sőt, semmilyen tablettát nem szedhetek. aztán még 2x szükség volt eseményutánira, de akk nem volt baj. uhhh..... vannak sajnos nagyon felelőtlen orvosok, de tiszelet és megbecsülés a kivételnek!
2014. dec. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha orvos ad beutalót, akkor semmibe sem kerül. Nőgyógyásznál kell mondani, hogy volt a családban, vagy ha ő nem küld el, hematológiára menni.

Lehet célszerűbb rögtön a hematológiával indítani, mert ott jó eséllyel több mindent megnéznek. A nődokik ált. ha el is küldenek, csak APC rezisztenciát néznek, ami csak egy ok a sok közül.


Magánlaborokban meg ált. csomagokban lehet venni. Thrombophilia/trombofília panel/vizsgálat/szűrés néven nézelődj.

2014. dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!