Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 16 évesen nagyon korai lenne...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 évesen nagyon korai lenne a fogamzásgátló tabletta használata? (csak érdeklődöm)

Figyelt kérdés
Sziasztok, 16 éves lány vagyok és megismertem egy 20 éves fiút..már fél éve..és szeretjük egymást nagyon, és arra gondoltunk, hogy mivel már mindketten kívánjuk (még ő se volt senkivel) ezért elkezdenénk nemi életet élni, szilveszterkor lett volna rá alkalom, mert kettesben voltunk otthon, de nem tudtam bele menni, mert félek az óvszertől...olyan értelemben, hogy kilyukad vagy nem megfelelően helyezi fel...ilyen esetben mi a javasolt? Mit ajánlotok? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

2015. jan. 8. 22:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szubjektív vélemény, de szerintem korai. Inkább használjatok valamilyen minőségibb gumit, ne azt, ami felhúzás közben szétszakad. Várj még ezzel legalább 1-2 évet!
2015. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, durex volt nála...de nem bízom benne..félek, hogy gyerek lesz belőle azt meg nagyon nem akarom...
2015. jan. 8. 22:25
 3/16 anonim ***** válasza:
A Durex-et hagyd a búsba! Jól van marketingelve, de egyáltalán nem éri meg az árát. Ha már mindenképpen márkásabbat kerestek, akkor -szerintem- a LifeStyles jobb.
2015. jan. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is a LifeStyles jobb, és abban van ultra safe változat is ami spermiciddel van ellátva.

Ne stresszelj rá ennyit nem éri meg, rendes használat mellett nem fog szakadni :)

A tabi se 100%-os, és azt mégis hamarabb észreveszitek ha kiszakadt mintha nem hatott volna. Én is várnék (igazából azt is teszem :D) a helyedben, lehet baj ha túl korán kezded.

17/L

2015. jan. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nagyon korai.
2015. jan. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha ennyire rettegsz, hogy esetleg teherbeesel, akkor még nem vagy kész a szexre. Lehet kívánod, de magára az aktusra még nem állsz készen. Pettingeljetek, esetleg orálszex, és majd ahogy alakul. Egyébként igen, még korai lenne tablettát szedned. Sőt én 20-21 alatt nem is engedném felíratni. Nekem anno 18 évesen írták fel (akkor ért el a kapcsolatunk az akkori barátommal oda, hogy úgy gondoltam "olcsóbb" a tabletta plusz kényelmesebb), el is cseszte a hormonjaim, kellett 1-2 év mire helyrejöttek, most megint szedem, de semmi mellékhatás és elcsesződés :)


Az óvszer tekintetében pedig a barátod méreteitől függ melyik a legjobb. Pl a mostani barátommal a lifestyles nálunk állandóan hosszanti irányban szakadt, ne kérdezd hogy, de állandóan a frász kerülgetett tőle. A durex meg annyira szűk volt neki, hogy állandóan lelohadt. A masculan vált be nálunk, de miután egymás után két selejtes dobozt fogtunk ki (szakadt benne az óvszer), utána írattam fel gyógyszert, mert az eseményutáni nagyobb sokk a szervezetemnek is, meg a pénztárcámnak is. Mondjuk ennyi selejtes óvszer nálam 5 év alatt jött össze. Tudom, mások évtizedekig védekeznek így hiba nélkül, pedig esküszöm helyesen használtuk őket. Az első szakadás után végignyálaztuk az útmutatót keresve a hiba okát, hogy biztos a felhelyezés technikája nem jó, de az alapján stimmelt.

2015. jan. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is használjatok inkább gumit. Figyi előtte legyen előjáték , így kevesebb sperma jön majd ki belőle mikkor elmegy. Így ha ki is szakad nem biztos hogy spriccelni fog lehet hogy csak épp hogy ki folyik neki. :)
2015. jan. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Gumi, és ha aggódsz, akkor kérd meg, hogy szex után ellenőrizze, hogy ép-e.


A tablettában is van legalább annyi bizonytalanság, hogy reagál a szervezeted rá, volt-e hasmenésed, hánytál-e, jaj, most akkor 4 órával utána ment a hasam vagy 6-tal, mi lesz...?


Én leéltem eddigi életem hormontabik nélkül, és köszönöm szépen, örülök neki.

2015. jan. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Szerintem se kezdj el még tablettákat szedni ,kitudja milyen mellékhatása lesz vagy a szervezeted hogy fogadja be,én a barátommal a masculant használjuk és szerintem nagyon biztonságos!Egyszer nem fogtunk még ki olyan gumit ami elszakadt volna,kb. 4 hónapja élünk nemi életet és elég gyakran csináljuk :D

17L

2015. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ismerősöm 20 éve használ óvszert, eddig kétszer volt szakadás, terhesség ott sem.
2015. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!