Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok! Mondanátok véleményt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Mondanátok véleményt az Azalia fogamzásgátlóról? Mennyire hatásos?

Figyelt kérdés
Azért ezt írta fel az orvos,mert sajnos trombózisra hajlamos vagyok.

2015. jan. 10. 00:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor talán legjobb volna semmilyet sem szedni
2015. jan. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, utánaolvastam igencsak kifejtik a trombózis lényegét, ne szedje, ha trombózisa van, ha trombózisra utaló jeleket vesz észre forduljon orvoshoz, ha trombózisa volt stb. Itt valami tuti nem stim.

Jól írta az első. Ne szedj fogamzásgátlót!

2015. jan. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mármint az Azalia után olvastam.
2015. jan. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is hajlamos vagyok a trombózisra...ezért nekem is spéci gyógyszert kell szednem. Az én doktornőm a Cerazette-t írta fel, kicsivel jobbnak ítélte meg az Azáliánál.

Egyszer úgy jártam, hogy nem kaptam egy gyógyszertárban sem Cerazette-t, így kénytelen voltam az Azáliát kiváltani, mert ezek egymás helyettesítő gyógyszerei, és azt mondták a hatóanyagok alapján, nem lehet gondom vele.

Egy hónapig szedtem, és nem vettem észre semmi furcsát, illetve nem volt vele rossz tapasztalatom. Egy dolgot leszámítva...

Mivel ezeket a gyógyszereket folyamatosan kell szedni, és mások az összetevői, mint az átlagos fogamzásgátlóknak, így azt mondta a doktornőm, hogy elképzelhető a rendszertelen vérzés, illetve az, hogy kimarad a menstruáció...nos nekem a Cerazette-től mindig megjön normálisan, de abban a hónapban, mikor az Azáliat szedtem, kimaradt. Ennyi volt az egyetlen "kellemetlenségem" vele kapcsolatban.

Amúgy olcsóbb is, mint a Cerazette...úgyhogy, ha neked ezt írta fel az orvosod, és nem tapasztalsz negatív mellékhatásokat, akkor szerintem szedd nyugodtan. :)


26/N

2015. jan. 10. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy aki vette a fáradtságot arra, hogy a saját érdekében utána nézzen bizonyos dolgoknak (pl. magára a trombózisra való hajlamnak!), akkor az nyilván nem egy éretlen hülye gyerek, és NORMÁLIS orvosa van!

Kíváncsi lennék arra, hogy a nők hány 100%-a ragaszkodott a komplett vérvizsgálathoz, mikor életében először gyógyszert ment felíratni? Az orvosok hány %-a küldi el vérvételre IS (a sima nőgyógyászati vizsgálaton kívül) a kedves páciensét, mielőtt felírná a gyógyszert?

Sokan azt sem tudják, hogy hajlamosak a trombózisra! Jobb esetben sosem derül ki, mert nem lesz sosem trombózisa...rosszabb esetben lesz...és akkor jöhet a sajnálkozás (már ha túléli) és az "én nem is tudtam" szöveg...!

LEHET, hogy benne van a betegtájékoztatóban, hogy trombózisra hajlamosak ne szedjék, DE ezeket kimondottan ilyen nőknek fejlesztették ki! És, ha gond lenne velük nem ajánlaná az (NORMÁLIS) orvos...

Én 4 évig nyaggattam a nőgyógyászomat, hogy találjunk már ki valamit (allergiás vagyok a gumik nagy részére még így pluszban)és szülés előtt nem szerettem volna mini spirált felrakatni. Megmondta kerek perec, hogy nincs sok választási lehetőségem, ő gyógyszert és hüvelygyűrűt nem ír fel, mert nem biztonságos a számomra. Így maradt a megszakítás (minden hónapban a terhességtől való rettegés) a hüvelykúpok, amik zömében csíptek...a gumik próbálgatása, hogy na talán ez jó lesz...az ember kedve elment néha az egésztől...

Aztán jött a jó hír, hogy én is szedhetek gyógyszert...oké spéci, oké drága, oké, hogy kevés helyen kapható (általában rendelni kell), de tudom, hogy biztonságos és véd!

Ne ítélkezzetek elhamarkodottan és ne hurrogjátok le egyből a gyógyszert...igenis szedhet a magunkfajta "speciális" nő is gyógyszert!!! Ti nem vagytok ebben a cipőben, nem szedtétek ezt a gyógyszert, akkor mi alapján formálhattok ezek után mérvadó véleményt?!


26/N

2015. jan. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!