Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mik a tapasztalataitok a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik a tapasztalataitok a fogamzásgátló tablettákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szívesen olvasnék mindenféle pozitív és negatív tapasztalatot. Én mostanában szeretném elkezdeni szedni, 4 éve van barátom és az óvszer elég sok pillanatot tönkretesz, jó lenne felszabadultabban szeretkezni, és nem mindig megàllni a legforróbb helyzetekben az óvszer miatt. 19L

2015. jan. 17. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
hirtelen halált okozhat, hízhatsz tőle, felborulhat a hormonháztartásod, de akár segíthet is a ciklusod stabilizálásában...
2015. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Csökkentek a görcseim, beállt a ciklusom, nem kell parázni egy szakadt gumi miatt...

Persze benne van a pakliban, hogy nem válik be, migréned lesz, stb, de ha elég alaposan kivizsgál a doki, nem lesz gond.

2015. jan. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Vannak mellékhatásai, de azok ritkák és kezelhetők/elviselhetők. Az elhívás csak mese, aki normális életet él nem fog hízni semennyit.
2015. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 vorarlberna ***** válasza:
48%
Kiskoromban megettem egy dobozzal, mert azt hittem cukorka. Nem lett puncim se, és homár se lettem....
2015. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem 4 gyógyszerből 2-nek volt olyan mellékhatása, hogy inkább nem szedek már semmit... a másik 2-vel viszont nem volt gondom :)
2015. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 19 évesen kezdtem el szedni, most 20 vagyok, tehát 1 éve szedem.

Szerintem felesleges érvet/ellenérvet kérdezned, ugyanis mindenkinek más a nézőpontja erről a témáról. Maximum a véleményemet, tapasztalataimat írhatom le neked. :)

Én a gyógyszert a legbiztosabb védekezési módszerek közé sorolom, ezt a Pearl Index is alátámasztja: [link] , tehát 1 év alatt 100 nőből 0.1-0.5 nő esik teherbe a fogamzásgátló tabletta mellett, amit valljunk be őszintén: elenyésző... :) Persze, mindig vannak rémtörténetek, hogy valaki mindig percre pontosan bevette, nem hányt, nem ment a hasa, blabla., aztán 2 hónap múlva kiderült, hogy terhes. Erről annyi a véleményem, hogy az ördög soha sem alszik, ott van az a 0,1-0,5%-os "hibaarány", amit mérlegelni kell és bele kell kalkulálni a dolgokba, de ez még mindig sokkal kevesebb, mint az óvszeré, ami: 3-4%... :)

Nekem semmilyen rossz tapasztalatom a tablettával kapcsolatban. A szedése előtt borzalmasan görcsöltem, állandóan jártam az ügyeletre, a falat kapartam otthon, nem bírtam felkelni az ágyból. Azóta ennek még csak nyoma sem. Mindig a WC-n veszem észre, hogy megjött, mert egy pici fájdalmat sem érzek. :) Valamennyivel kevesebb a vérzés is, ami szintén jobb "érzés". :) Nyilvánvalóan a szex is sokkal élvezetesebb, de számomra az a legjobb, hogy nem kell arra figyelnünk, mint az óvszer mellett, hogy jajj, oda most ne nyúlj olyan kézzel, na, érted mire gondolok. ;) Felszabadultabb az egész, nincs soha félnivalónk, ugyanis meg tanultam bízni a tablettában és már soha nem tartok attól, hogy vajon meg fog-e jönni. ;)

Lényeg a lényeg, én csak ajánlani tudom a szedését, de persze csak akkor, ha előtte egy tisztességes nőgyógyász rendesen és alaposan kivizsgált! :)

20 éve (drága édesanyáink korában) még tényleg nagyon magas hormontartalmú fogamzásgátlók voltak, ezért volt a sok elhízás, a szőrösödés jelentkezése, valamint az is, hogy nem volt probléma, ha 1-1 szem kimaradt. Manapság már nagyon alacsony a hormontartalma a tablettáknak, éppen ezért KELL MINDIG UGYANABBAN AZ IDŐBEN MINDEN SZEMET BEVENNI! Nincs hízás, sem szőrösödés, stb., stb... :)

Remélem segítettem valamennyire! ;)

2015. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 17. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!