Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tablettát szedek, de szakított...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tablettát szedek, de szakítottunk a párommal. A tabletta miatt sokkal-sokkal elviselhetőbb lett a menzeszem, baj ha emiatt tovább szedem?

Figyelt kérdés
előtte borzasztó hasájós voltam, annyira hogy hányingerem volt, illetve nagyon kisugárzott a derekamba és a tédembe egyaránt a fájdalom. erősebb is volt a vérzés, most tényleg minden szempontból elviselhetőbb a dolog

2015. jan. 29. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem, de arra nem árt ügyelni, hogy olykor majd érdemes szünetet tartani. Ez nem tudom, hogy szokott lenni, de ha neked könnyebb az életed ettől és felelősséggel szeded, akkor nincs ezzel semmi gond.


Sok nőnek szokták felírni, ha pl rendszertelen a ciklusa.

2015. jan. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

miert lenne baj? csak par dolgot kell figyelembe venned:

a tabletta felulirja a szervezeted mukodeset. hiaba jobb most, ez azert nem termeszetes folyamat. ne legyel felelotlen a kovetkezo kapcsolataiddall es ne szexelj gumi nelkul agyba-fobe, csak mert vedett vagy :)

sokan szedik aktiv szexualis elet nelkul is hasonlo okokbol a tablettat, remelhetoleg ok majd irnak a tapasztalataikrol bovebben is.

2015. jan. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nem szándékoztam, nem is vagyok olyan fajta. :) 1 hónapig még amúgy is szedném, mert reménykedem benne, hogy ez a szakítás nem végleges. és szünetet is fogok tartani lassan, mert már 1 éve szedem, ideje lenne. köszönöm a válaszokat!:)
2015. jan. 29. 15:05
 4/15 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedheted a tablettát tovább! Én eredetileg is azért kezdtem el szedni, mert nagyon rendszertelen volt a menstruációm. Igaz, nekem előtte soha nem fájt a hasam, viszont mióta nem szedem, azóta nagyon :/
2015. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nekem az első hónapokban egyáltalán nem fájt. most már kezd vissza-vissza térni, de egyáltalán nem olyan mértékű fájdalomról van szó mint tabletta előtt. akkor fájdalomcsillapítás nélkül kb élni sem tudtam
2015. jan. 29. 15:10
 6/15 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedd tovább!
2015. jan. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én meg most nem tudok... :D De egyedül csak a Cataflam segít :D
2015. jan. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nekem egy olyan gyógyszer vált be fájdalomra ami szétrombolja a májam meg a gyomrom. úgyhogy örülök, hogy nem kell annyit szednem:D
2015. jan. 29. 15:14
 9/15 anonim ***** válasza:

A mai fogamzásgátlóknál nem kell szünetet tartani, mivel alacsony hormontartalmúak. (kivéve ha Trigerol, Diane35 vagy hasonló őskövületet szedsz) Ha elviselhetőbb a menszeszed inkább szedd amíg gondolod, sokszor a fájdalmas, bő vérzéssel járó vagy rendszertelen menstruációra is felírják, mert ha egyéb gyógyszeres kezeléstől nem áll helyre, akkor a fogamzásgátlóval úgymond konzerválják az állapotod, mert valamiért a saját hormonháztartásod nem jól működik, és konzerválni egyszerűbb a gyerekvállalásig, mint közölni, hogy vagy most esel teherbe vagy lehet a későbbiekben nem tudsz, mert most a szervezeted olyan, mint egy öreg kocsi, ami pöfékel, szenved de megy aztán egyszer csak hirtelen kileheli a lelkét, mert nem bírja tovább.


Plusz ha abbahagyod lehet újra kezdésnél a most bevált fajtád már nem lesz jó, jelentkeznek a betegtájékoztatóban szereplő mellékhatások vagy pl lehet kell majd egy év, hogy helyreálljon a menszeszed mire újra kezdhetnéd szedni. Én eljátszottam azt, hogy 3 év szedés után egy szakítás után letettem, a következő egy év szenvedés volt mire a saját hormonrendszerem visszaállt. Össze-vissza vérzés, volt, hogy másfél hónapig pecsételő vérzésem volt, le akart folyamatosan szakadni a derekam, feszült a mellem, minden bajom volt, és ráadásként mikor helyre állt, hogy havonta jött meg és csak pár napra, akkor végig szenvedtem, pedig előtte sose fájt. Plusz visszajöttek a pattanások, talán ezt éltem meg a legrosszabbként. Aztán lett új barátom, elért a kapcsolatunk oda, hogy tabletta gazdaságosabb volt, és a régi gyógyszeremet 3 hónapig bírtam szedni aztán újat kellett felíratni, mert migrénes fejfájásom lett tőle, még vagy kétfajtát felírtak mire meglett a mostani, szóval volt még 9 hónap szenvedés mire meglett a "tökéletes". Most minden happy, de összeszámolva majd 2 év ment el az életemből szenvedéssel azért, mert anno inkább abbahagytam, mert minek az nekem, úgysincs pasim.


Szóval ha elfogadsz egy tanácsot, ha könnyebbé teszi az életed ne akarj szünetet tartani!

2015. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot!
2015. jan. 29. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!