Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Barnás folyása tabletta mellett?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barnás folyása tabletta mellett?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el szedni a Sienima nevű fogamzásgátlót és már csak 8 szem van vissza az első levélből. A betegtájékoztató azt írja hogy már az első szem véd. Még ne voltam azóta együtt a párommal hogy elkezdtem szedni de holnapra tervezzük. Viszont fél éve másik fogamzásgátlót szedtem és a 9. Szemnél abba kellett hagynom ( aktus utáni erős vérzés miatt ) és most felek hogy ennel is ugyan ez lesz. A barnás folyás jelentheti hogy csökkent a fogamzásgátló hatása? Másik kérdésem pedig hgy jan.28.-an jött meg 13 óra fele és kereken 14:00-kor vettem be az első szemet. Azóta 5percel előbb vagy később szoktam bevenni. Ez a pár perc eltérés a tabletta hatását nem csökkenti? Olvastam egy fórumon hogy a napszak is befolyásolja a teherbeesest tabletta mellett.
2015. febr. 11. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A barna folyás az nem azért van, mert csökkent a tabletta hatása, hanem azért van, mert az a normális, ha az első levélnél végig barnázol, mert ekkor szokja meg a szervezeted a tablettát. Várjátok meg az első hónap végét, mielőtt a barátod beléd élvezne, addig meg használjatok kiegészítő védekezésként óvszert. Mert hiába van a betegtájékoztatóra az írva, hogy már rögtön véd, de 1 hónapot illik várni a teljes védetettség kialakulása végett.


Ez az 5 perc előtte vagy utána semmit nem jelent. Ha letelik a 24 óra, legkésőbb mielőtt letelik a következő 12 óra be kell venned. Szóval akár pl 14.30-kor is beveheted, akkor sem fog semmi történni.

2015. febr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
normális.
2015. febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!