Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló tabletta ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló tabletta ha beveszem mondjuk március 1-én este 10kor akkor az a március 1-ét védi vagy március 2-át?

Figyelt kérdés
2015. márc. 2. 08:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Most komolyan ennyien szeretitek a véres szexet, hogy azt az időszakot se bírjátok ki, míg elmúlik?


Egyébként meg tablettafüggő, illetve attól is, hogy a menstruációd első napján veszed-e be, vagy később.

2015. márc. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy a 7 napos szünetben véd e, mert már több mint 1 éve szedem a fogamzásgátlót. Csak felmerült bennem ez a kérdés, hogy melyik nap véd, aznap mikor beveszem vagy a rá következő naptól véd e. Jah és még van 1 hét 3 nap a levélből, tehát nem is azért kérdeztem.
2015. márc. 2. 08:52
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha FOLYAMATOSAN szeded, FOLYAMATOSAN véd, így értelmetlen a kérdésed.
2015. márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan szeded, és nem most kezdted el, akkor folyamatosan véd, minden nap. Ha most kezded, akkor pedig le van írva a tájékoztatóban.
2015. márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy folyamatosan véd, de a kérdést nem értitek :(
2015. márc. 2. 08:58
 6/14 anonim ***** válasza:

Te nem érted a választ.

A folyamatos szedés mellett a hormonszinted NEM esik le. Ezért kell minden nap közel azonos időben bevenni.

A március 1-én 10-kor bevett tabletta a felszívódástól számítva 24 órára biztosítja az azonos hormonszintet, utána, ha a következőt elfelejted, leesik, majd kiürül.

2015. márc. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves utolsó a választ. Ez lett volna a kérdésem, amit leírtál. Azt értem, hogy folyamatosan véd csak, hogy az aktuális szem mikortól.


Köszönöm most már tudom :)

2015. márc. 2. 09:08
 8/14 anonim ***** válasza:

A kérdésen nem érthetö, föként az eddigi válaszaiddal együttesen. Tehát mindenféle esetre:


1. Ha az ELSÖ levél esetén, a menzesz ELSÖ napján szeded be, akkor nem garantált, hogy véd - ezért szokták az elsö egy-két hétben javasolni kiegészítö védekezés használatát is), de eleve akkor nem is igazán ajánlott a menzesz miatt.


2. Ha már több levéllel beszedtél és folyamatodan szeded, akkor - amíg az elöírások szerint használod (21 nap tabletta, 7 nap szünet, újta 21 tabletta, újra szünet), akkor MINDEN NAP véd, a szünetben is, az elsö tabletta napján is, meg a többi napokon is.


3. Ha márc 1-én este beszeded (és elötte-utána szabályosan szeded/szedted), akkor márc 1-én IS meg márc 2-án IS véd.

2015. márc. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
a 6. válaszoló megadta a választ a kérdésemre :)
2015. márc. 2. 09:13
 10/14 anonim ***** válasza:
folyamatosan véd,addig amíg szeded,és amíg tartod a 7napos szünetet és a 8.napon kezded a következőt!
2015. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!