Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha például péntek este még...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha például péntek este még nincs rendes menstruációm, de reggelre vérzés jelentkezik, ráérek szombat este bevenni a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
Szeretném, hogy az "első naptól kezdve védjen" módszer alapján szedjem a tablettát, de nem világos hogy mikor vegyem be. Általában este szokott jelentkezni a vérzés előtti szakasz, ezért kérdeztem hogy elég lenne-e következő nap este bevennem (mert akkor már tuti biztosra rendes vérzésem lesz). Betegtájékoztatóban ilyenről nem találtam leírást. Egyébként most fogok először fogamzásgátló tablettát szedni, és egy bizonyos symicia nevű gyógyszert írt fel az orvos nekem.
2015. márc. 13. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Szombat este boven jo lesz ha beveszed de en nem igazan hiszek ebben az elso naptol vedve vagy dologban varjatok meg a masodik levelet es adsig hasznaljatok gumit es a szunetekben is hasznaljatok gumit nekem ezt nogyogyasz mondta
2015. márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze ez nálam nem azt jelenti, hogy egyből a menstruáció után már nem figyelnénk oda.
2015. márc. 13. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen működik az 'első naptól védve vagyok dolog', vagy nagyon nagy szerencséje van az emberek többségének :D


Amúgy ha péntek 23:59kor megjön (sarkítva, de na, mondjuk péntek 21:00kor), akkor másnap elég ha beveszed, mindegy, hogy reggel vagy este, a lényeg, hogy ne felejtsd el és onnantól mindig abban az időpontban szedd be, bár ezt gondolom úgyis elmondták :)

2015. márc. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze. Ráérsz aznap bevenni, amelyik nap a vérzés igazán beindul. Mire elmúlik a menstruációd, védve leszel.

Olyat még nem hallottam, hogy a szünetekben óvszert kellene használni, szerintem ez erős túlzás. Tabletta nélkül is alig van esélye, hogy a menstruáció körüli napokban teherbe essen valaki. (Persze lehetséges, csak nagyon ritka.) A tabletta meg meggátolja, hogy az adott hónapban legyen peteérésed, tehát nincs minek megtermékenyülni...

2015. aug. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!