Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni egy tablettát a 3. héten. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A minap elfelejtettem bevenni az utolsó előtti bogyómat és mire eszembe jutott volna bevenni pont túl léptem a 12 órát. Miután gyors bevettem megnéztem a használati útmutatót és 2 lehetőséget vázolt fel: Utolsó darab után nem tartok 7napos szünetet vagy most abba hagyom és rögtön megtartom. Mivel bevettem mind a kettő tablettát és nincs több a levélben nem tudom, hogy melyik lenne a jobb választás. Vagy csináljam tovább ugyanúgy, ahogy szoktam? Kíváncsi vagyok véleményetekre és ha van akkor tapasztalaitokra is. Előre is köszönöm!

2015. ápr. 5. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
betegtájékozató + kezelőorvos= megoldás!
2015. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ezt ne véleményekre alapozd! A vénybe le van írva minden! OLVASD EL!!!!
2015. ápr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Iváncsi József válasza:
Ha van egy csepp eszed, nem itt kérdezel ilyeneket, hanem egy nőgyógyásztól vagy egy gyógyszerésztől. De ha 14 évesek hülye válasza kell, akkor hajrá!
2015. ápr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezeket az értelmes válaszokat. Képzeld nem olyan egyszerű húsvét vasárnap és hétfőn elérni a nőgyógyászt de azért nagyon aranyos vagy
2015. ápr. 6. 13:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért nem értelmes válasz az, hogy olvasd el a betegtájékoztatót?


1. a gyógyszer nevét se írtad le, azaz honnan tudjuk, hogy az adott gátlót hogyaan kell szedned?


2. mivel minden fogamzásgátló más, ezért ha valakinek a véleményére vagy tapasztalataira adsz, az nem biztos, hogy nálad is beválik!


3. a vényre MINDEN rá van írva! Ha viszont úgy érzed, hogy a te eseted különleges, akkor viszont valóban az orvoshoz kell fordulni. Bár igen, a dokit nehéz utolérni az ünnepekkor, de mindig van ügyeletes orvos (még a nem nőgyógyászoknak is van némi fogalma róla)


4. A gyógyszer mellé kapott betegtájékoztatóra annyira le van írva szájbarágósan hogy ilyenkor mit szabad és mit nem tenni, hogy a hülye is megérti. Ne légy ostoba! Ez igenis komoly dolog. Egyszer veszed be rosszul és felborul a hormonháztartásod!

2015. ápr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!