Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van itt olyan aki hormonmentes...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melinda- kérdése:

Van itt olyan aki hormonmentes fogamzásgátló tabletta mellett esett teherbe? (többi kérdés lent)

Figyelt kérdés
Tettek egyéb elővigyázatosságot is a tabi használatánál? (esetleg krém, kapszula stb..) úgy értem: terméketlen napokon, csak az előváladék került a hüvelyetekbe, a párotok esetleg letörölte a péniszét közösülés előtt az esetleges megmaradt spermiumok miatt az előző masztiból? És betartottátok a használati utasítást? És ha szerintetek valaki ezeket az elővigyázatosságokat is megteszi a tabletta mellett akkor mennyi esély van a teherbeesésre?
2015. ápr. 11. 16:49
 1/10 anonim válasza:
azt nem tudom hogy ezt a "rituálét" elvégezték-e . :) de nekem így lett unokaöcsém:) hormonmentes tabit használtak. de ha valaki ennyire vigyáz mint amit leírtál nem gondolom hogy terhes lehet.
2015. ápr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát bevallom, én nagyon sokat kutatgatok és tudakozok mielőtt belerohannék valamibe, de ez a módszer nagyon érdekel. Nem igazán élünk rendszeres nemi életet, egy hónapban 3-4-szer ha jut időnk initimebb pillanatokra. De a rendes fogamzásgátlót valahogy én sem és barátom se kedveli túlzottan, mert amilyen biztonságos( legtöbb esetben) olyannyira is tönkreteszi a testet az évek múlásával. Magyarán nem vagyok annyira híve ennek a " tunkoljuk magunkat tele hormonokkal egy kis élvezetért" dolognak, de ugyanakkor babát sem szeretnénk, eddig az óvszert használtuk minden egyes alkalommal, de bevallom én is mint mindenki, vágyom arra, hogy érezzem a partneremet minden további gond nélkül.
2015. ápr. 11. 17:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz gyereket, akkor inkább használjatok gumit. Komolyan! Százszor inkább szexelek gumiban, mint hogy egyszer is nem kívántan terhes legyek!
2015. ápr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hm igaz.. ezen mindketten nagyon sokat gondolkodunk, hogy végül is szeretjük egymást, a kapcsolatunk tönkremenni nem fog mert mondjuk az egyik fél nem akarja a gumit míg a másik igen, persze néha én még gumi mellett is idegeskedem egy kicsit, csak hát miután már 3 éve együtt vagyunk a párommal, vágyom arra, hogy érezhessem, de hát persze inkább elszenvedem, hogy ne, minthogy egy nem kívánt terhesség a nyakamba szakadjon. Csak azért érdekelt volna a teherbeesés arány így, + az elővigyázatosságokkal amiket leírtam. Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2015. ápr. 11. 17:18
 5/10 anonim ***** válasza:

"vágyom arra, hogy érezzem a partneremet minden további gond nélkül"


Hidd el, hogy ha jó minőségű és megfelelő méretű gumit használtok (nem gyűrődik kellemetlenül és nem irritál az anyaga), akkor ahhoz képest nem egy nagy kaland "anélkül" érezni a párod. Nőként semmi különbség. Főleg, ha beleélvezés se történik. Sőt, "befelé" abból se érzel többet gumi nélkül, mint gumival. Csak amikor kifolyik.


Pszichésen természetesen van különbség. A "nincs köztünk semmi" elég jó pluszt tud adni, de csak akkor, ha tényleg nem kell tartani egy kicsit se a teherbeeséstől.

Ezekkel a spermicid készítményekkel viszont nincs így, ráadásul sokaknál irritációt is okoz. Csípheti, égetheti mindkét felet.

2015. ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
a rendes hormontartalmú fogamzásgátló csak egy idő után teszi tönkre a szervezeted. ezért van hogy ajánlják hogy évente másikat kell szedni . viszont 5 év után már nem szabad szedni.
2015. ápr. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"a rendes hormontartalmú fogamzásgátló csak egy idő után teszi tönkre a szervezeted. ezért van hogy ajánlják hogy évente másikat kell szedni . viszont 5 év után már nem szabad szedni."

Ezt meg ki a fene mondta neked? Egyáltalán nem törvényszerű, hogy a fog. gátló tönkreteszi a szervezetet! Kettő, soha az életben nem hallottam olyat, hogy évente cserélni kéne! Ez lenne a legnagyobb marhaság, amit valaki csinálna! Mert ezzel aztán tényleg tönkre lehetne vágni a szervezetet.

És olyan sincs, hogy 5 év után már ne lehetne szedni. Lehet! Sőt!

Ma már nem azok a fog. gátlók vannak, mint amik régen voltak. A régiek tele voltak egy csomó hormonnal, leterhelték a szervezetet és ott valóban bizonyos időnként szünetet kellett tartani és nem is lehetett hosszú távon szedni.

De ma már annyira modernek a fog. gátlók, hogy akinek egyébként nincs hormonális problémája, nincs rá hajlam, annál semmi gondot nem okoz a fog. gátló és lehet akár évekig is szedni. És képes egyetlen nap alatt kiürülni a szervezetből, pontosan azért gond, ha valaki akár egy szemet is kihagy! Mert annyira minimális a hormontartalma!

Szóval azért nem ártana kicsit haladnod a korral és tájékozódni, mielőtt írsz valami hülyeséget.

2015. ápr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nem akartam hülyeségeket írni. én így tudtam.. elnézést.. nekem az orvosom ezt mondta ezért én így tudtam . de köszi ;) most már többet tudok . (de azért picit te is után járhatnál.. mivel hogy a fogamzásgátlók sorvasztják a méhnyálkahártyát ami hosszú távon nem egészséges :) )
2015. ápr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

"de azért picit te is után járhatnál.. mivel hogy a fogamzásgátlók sorvasztják a méhnyálkahártyát ami hosszú távon nem egészséges :) )"

A fog. gátlók sok mindent okozhatnak, feltételes mód nagyon fontos, de nem jelenti azt, hogy okoznak is!:)

És nem 20-30 évig tartó folyamatos szedésről van itt szó. De ha valaki egyébként egészséges, nincsenek hormonproblémái, nem is hajlamos rá, akkor az ég világon semmi baja nem lesz, ha 5 évig is akár egyhuzamban szedi szünet nélkül, majd később újrakezdi.

2015. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
méhszájsapkát megpróbálhatjátok azt hiszem orvos választja ki a megfelelő méretet
2015. ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!