Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » S. O. S fogamzásgátló mellett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

S. O. S fogamzásgátló mellett terhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a fogamzásgátló 2. levelénél tartok, egész pontosan a 15. szemnél. A problémám az, hogy ma nagyon enyhe vérzést tapasztaltam (pecsételő), ami lehet a beágyazódás jele is. Azt tudni kell, hogy minden szemet PONTOSAN vettem be a menstruáció első napjától, nem hánytam, nem szedtem mellé semmilyen gyógyszert, a placebo időszakban rendesen meg is jött ahogy kell. Az első hónapban még "megszakítással" is védekeztünk a gyógyszer mellett, a 2. hónapban már nem. Egész pontosan a 2. levélből, az 5. és 7. szemnél nem védekeztünk megszakítással, (14.nél sem). Mint említettem, most tartok a 15. szemnél, tehát az aktus óta 8-10 nap telt el, és ez aggaszt a legjobban mert ennyi kell a beágyazódásnak is.


Viszont a betegtájékoztatóban azt írja, hogy az első néhány hónapban jelentkezhet vérzés a placebo időszakon kívül is (1x28). Ha ez lényeges, most egy kicsit meg is vagyok fázva, de az orrsprayen és a szopogatós tablettán kívül semmit nem vettem be.

Légyszi nyugtassatok meg, hogy nem lesz semmi mert eléggé izgulok. Esetleg valakinek valami hasonló tapasztalat a Rezia nevű fogamzásgátlóval, vagy bármi mással?

A válaszokat köszönöm!



2015. ápr. 18. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
A gyógyszert rendesen szedted akkor már védenie kell az első levél után
2015. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem sokszor volt már közben pecsételő vérzésem, sztem a második levélnél élő fordulhat az elsőnél nem volt?

Én nem hinném hogy lehet probléma

2015. ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem vagy terhes. De ha aggodalmaskodsz, akkor szerintem csinálj egy tesztet, hogy megnyugtasd magad :)
2015. ápr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, remélem hogy nincs probléma:) Amúgy az elsőnél is jelentkezett pecsételő vérzés, akkor majdnem az egész hónapban, kb a 20. szemig. Azt olvastam, hogy a beágyazódási vérzés kb 5 napig tart, remélem nekem csak ma fordult elő.
2015. ápr. 18. 20:06
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt még el szeretném mondani, hogy ezenkívül semmi "tünetem" nincs, a beágyazódással általában jár enyhe szurkáláshoz hasonló érzés. (Persze nem törvényszerű)
2015. ápr. 18. 20:10
 6/9 anonim ***** válasza:
ne parazz
2015. ápr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is Reziát szedek, évek óta, és azt tudom mondani: ne aggódj! Nekem az első két hónapban több hétnyi pecsételő vérzésem volt (de nem aggódtam, mivel írta a tájékoztató, és az orvosom is szólt arról, hogy ha ez lesz, az normális). Ez a rendszeres szedéstől tényleg elmúlik. Azóta sem volt ilyen tapasztalatom (és egyébként más negatív sem)!

2015. ápr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, kicsit megnyugodtam!:) Igazából amiatt ijedtem meg, hogy a 2. levélnél eddig egyáltalán nem jelentkezett ilyen, csak az 1. levélnél és akkor is az 1. szemtől kezdve folyamatosan egy darabig, aztán amikor elállt, azt hittem ennyi volt.
2015. ápr. 18. 21:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem leszek apa:(
2015. ápr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!