Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 3 hónapja szedek fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 hónapja szedek fogamzásgátlót. Tegnap kellett volna megjönnie, de nem jött. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

A második hónapban csúsztattam a menzeszem. A párommal biztosra akartunk menni, úgyhogy megvártuk, amíg végigszedem az első hónapnyi adagot. Most, a harmadik hónap utáni 7 napos szünetben nem jött meg (ma van a második nap). A párom egyszer sem élvezett belém. Nem tudom mi lehet a probléma.

Előre is köszönöm a válaszokat!

17/L


2015. máj. 26. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Talán semmmi. Nekem is volt ilyen csak az 5. napon jött meg azt hiszem és a 7. nap leteltével ismételten szedtem a 21 es adagot csak az elején még volt vérzésem. Egyébként kb. ennyi idő kell, hogy beálljon a dolog meg a menzesz.
2015. máj. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az lenne a kérdésem, hogy attól a naptól kezdve számoltad a 7 napot, amikor megjött (estedben az 5. naptól), vagy akkortól, amikorra ténylegesen vártad hogy meg fog jönni? Tehát Neked 7, vagy 12 nap maradt ki?
2015. máj. 26. 19:01
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy 3 hónap elteltével máris beáll a rendszeressége. A 7 napos szünet egyikén kell, hogy megjöjjön ez a lényeg.

És mi az, hogy 12 nap marad ki?

A következő levelet a 7 nap letelte után kezdd el, azaz a 8. napon, akkor is, ha éppen megvan, különben összevissza fog megjönni a menzeszed minden hónapban, ez borzaszóan megeröltető. (És zárójelben megjegyzem 17 évesen még fiatal is vagy hozzá...)

2015. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindíg a 8. napon kezdem el szedni az új levéllel. A 12 nap csak kérdés volt. De meg is válaszoltad a következő kérdésem. Hogy ha megvan, akkor is el kell-e kezdeni szedni. Eddig mindíg el is múlt a 7 nap alatt, ezért nem is merült fel bennem a kérdés. De így már tiszta, akkor továbbra is mindíg a 8. napon:)
2015. máj. 26. 19:11
 5/12 anonim ***** válasza:
ma van a második nap,még van 5 nap, hogy megjöjjön,ne aggódj jelentkezni fog :)
2015. máj. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást!:) Azért kicsit feszült vagyok, mert még mindíg nem jött meg és nem is fáj a hasam.
2015. máj. 27. 12:03
 7/12 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha nem fáj, lehet olyan típusú a fogamzásgátló, amit arra is felírnak, ha egy nőnek túlzottan nagyok a fájdalmai.

Én szerencsés vagyok azzal, hogy nem szoktak nagy fájdalmaim lenni, csak pár havonta, és nagy ritkán olyan is előfordul évente 1-szer vagy 2-szer, mikor fájdalmat illetőleg semmi jele, max. annyi, hogy megduzzad a mell és picit feszül akkor csak ennyiből veszem észre.

Lehet most neked neked is olyanod van, hogy nincs jele, vagy pedig a gyógyszer hatása.

2015. máj. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A megnyugtatások ellenére sajnos én egyre feszültebb vagyok. Nem jött meg ma sem. A párommal folyamatosan beszélünk erről, elmondok neki mindent. Ma már sírásig feszültek az idegeim. A terhességnek az esélye úgy gondolom, hogy nagyon kicsi ebben az esetben, mivel a párom nem élvezett el bennem és a fogamzásgátlót is rendesen, odafigyelve szedtem. Viszont pont ezért aggódom ennyire. Még nem állok készen egy babára. Mindig gondosan odafigyeltünk, hogy ne legyen baj, erre most itt van, hogy nem jön meg a menzeszem. A párommal távkapcsolatban élünk, így személyesen szinte senki nincs akivel meg tudnám ezt beszélni. Aggódom.

2015. máj. 27. 21:19
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy fogamzásgátlónak nem kicsi a hormontartalma alap esetben. Ha még kicsi is, mindegyikben van 1 közös vonás, az, hogy abszolút felborítja a szervezetet. Elég az első hónapra gondolni, mennyivel előrébb hozza a következő menstruációt, hogy elkezdje a folyamatot, hogy tabletta mellett is rendszeresen legyen menstruációd. 3 hónap kevés még, a 7 napból nem telt el még sok, és ha sírásig jut el az idegességed, hidd el nekem, az még csak tovább késlelteti. Tereld el a gondolataid, nem kell róla beszélned, beszélgess barátokkal, játssz, nézz videókat ha számgépezel, pihizz, amikor megteheted.

És ne haragudj de ez a távkapcsolati dolog felvetette bennem a kérdést, remélem nem baj, hogy felteszem. De miért kezdted el szedni a fogamzásgátlót? Ha távkapcsolatban élsz és keveset találkoztok, fiatal is vagy a tablettához, miért? Így nem éri meg. Ha havonta együtt vagytok néhány alkalom, anyagilag ott tartotok egy gumióvszerrel, mint egy fogamzásgátlóval. Tartós, állandó a kapcsolat? Régóta együtt vagytok? Ő mit szólt ahhoz, hogy szedni akarod?

Ha esetleg valamilyen probléma miatt szeded, akkor elnézést! :)

2015. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!:) Köszönöm a megnyugtatásokat!^^ Most értem haza, már görcsös hasfájással, ahogy szokott is előtte. Az eredménye is meglett, úgyhogy ma megjött a menzeszem^^ Azt hiszem ennyire még nem örültem a vérzésemnek soha.


Kedves utolsó!:) Nem, semmi gond, szívesen válaszolok. Nem a fogamzásgátlás miatt szedem, hanem mert nagyon erősek a görcseim a menzeszem alatt. Igazából nem szedném, de az orvos azt mondta, hogy ez beállítja a vérzést és jóval csökkenti a fájdalmat is.

7 hónapja vagyunk együtt, a tabletta előtt óvszerrel védekeztünk. Igazából ebből a szempontból jól jött a tabletta, mert én nagyon aggódós vagyok ilyen téren és így hogy a görcseimre szedem, ugyanúgy hat fogamzásgátlóként is. Így biztonságosabbnak is érzem, mint óvszerrel.

2015. máj. 28. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!