Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire komoly az orvosi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire komoly az orvosi titoktartás?

Figyelt kérdés

Anyával 16 éves korom óta járok nőgyógyászhoz vizsgálatokra. Most is megyünk,holnap.

Viszont már 18 éves vagyok,és egy ideje nem szűz,rendszeresen élek nemi életet. Erről azonban anya nem tud,mert nem vagyok kapcsolatba a fiúval így be mutatni nyilván nem tudtam,sejtése sincs róla,hogy nem vagyok már szűz.

Ha holnap megyünk a nőgyógyászhoz és megkérdezi,hogy szűz vagyok-e még akkor azt 'kell' mondanom,hogy igen,mert ügye ott lesz anya. Viszont a vizsgálatra ki fog menni és gondolom elég hamar kifog derülni,hogy nem vagyok már szűz. Ha megjegyzést tesz rá akkor tagadjam le vagy elmondhatom neki.


Csak azért probléma,mert nem tudom mennyire veszik komolyan a titoktartást. Anyával nagyon nagyon jó barátnők,együtt szoktak kávézni és napi szinten beszélnek. Anya meg elég akaratos. Elmondhatja neki,hogy már nem vagyok szűz vagy biztos nem?!

Ha megkérem,hogy ne mondjam el akkor meg benne van,hogy elfogja mondani és anya még kellemetlenebbül fogja magát érezni és még nagyobb fejmosást kapok.

Nyilván -legalábbis szerintem- nincs köze a szexuális életemhez,a viszonyunk se olyan,hogy elmondhatnám neki. Meg amúgy is elég fura felfogása van erről. Apa volt neki az első és csak házasság után feküdt le vele,azóta se volt mással. Ez az oka,hogy nem kötöttem az orrára a dolgot.


Szerintetek?


2015. jún. 3. 19:51
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok,látom az írásjeleket meg a ragozást egy-két helyen nemigazán sikerült eltalálnom,de remélem azért még érthető.
2015. jún. 3. 19:53
 2/16 anonim ***** válasza:

ha a szűzhártya elszakadása miatt aggódsz az sportolás közben is elszakadhat tehát az nemjeleni azt (feltétlenül) hogy nem vagy szűz.

(nem olvastam végig)

2015. jún. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Jogos,de nem hiszem,hogy bármilyen sporttól kitágulhat bárki ennyire. A másik meg,hogy 2 éve vizsgál,gondolom észre fogja venni :)

De köszönöm szépen a választ.

2015. jún. 3. 19:55
 4/16 anonim ***** válasza:

akiket én ismerek orvosokat, ők komolyan veszik a titoktatást

a szűzhártya megléte valóban semmit nem jelent

amúgy meg szerintem menj más orvoshoz; engem zavarna, ha nem vagyok jóba anyával és a barátnője az orvosom elenne

2015. jún. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Eddig különösebben nem zavart,hogy jóban vannak ,mert én eddig talán egyszer futottam össze vele valahol így nem érdekelt,de így már igen csak zavar.


Anyának már mondtam,hogy keressünk nekem másik orvost,mert zavar,hogy egy nő vizsgál,de azt mondta holnap ide még elmegyünk..

2015. jún. 3. 20:00
 6/16 anonim ***** válasza:
Az orvosi titoktartás kötelezi az orvost, hogy semmilyen körűlmények között ne mondja el a te esetedben az anyukádnak, hogy már nincsen szűzhártyád és ez esetben már nem vagy szűz. Ha mégis elmondja akkor ennek jogi következménye is lehet ami végett felfüggeszthetik a praxisát és szerintem ezt nem akarja mert ez azzal jár, hogy elveszíti a munkáját meg a bizalmát.
2015. jún. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A doki nem fog anyádnak beárulni ne aggódj.
2015. jún. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egyébként meg kapsz majd zárójelentést a dokitól,vagy kórlapot,és azt anyád simán elolvashatja,ha kutakodik a cuccaidnál, vagy csak azt mondja:kislányom hadd nézzem már meg mit írt a doki?


Ugyanis a kórlapon szerepel olyan, hogy vagina közepesen tág, uterus,douglas szabad ésatöbbi :D

2015. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha megkéred az orvost,hogy kezelje bizalmasan akkor ezt kell tennie,ha megszegi abból komoly baja lehet.Ha anyukád megtudja,hogy nem vagy szűz azt csak az orvostól tudhatja meg,így egyértelművé válna az árulása.Nem fogja a praxisát kockáztatni azért,hogy jót pletyizzen anyukáddal.Majd pletykálnak másról,anyukád meg biztosan nem fogja faggatni mert nem sejt semmit.
2015. jún. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Miért nem egyedül jársz nőgyógyászhoz 18 évesen amúgy?
2015. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!