Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Escapelle tabletta. Most...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Escapelle tabletta. Most akkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Januárban kellett bevennem egy ilyen esemény utáni tablettát. Akkor megjött a menstruációm kb 4-5 napra rá. "Nagy szerencsére" Februárba is kellett bevennem és egy hét elteltével se jött meg a menstruációm. Mit gondoltok?
2010. febr. 27. 13:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én nem azt modnom, hogy a fogamzásgátló olyan rohadt jó, de még mindig okésabb mint az esemény utáni. Tehát rossz, de még mindig a lehető legjobb védekezési mód... de ehelyett mindenki kockáztat inkább... Persze azt meg modnanom se kell, hogy az esemény utáni is valami 60-70%os hatékonyságú, a fogamzásgátló 99,5%os hatékonyságához képest.
2010. febr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves Hölgyek és Úrak!


Az esemény utáni tabletta azért van h vészhelyzetben még 72 órán belül tudjon "védekezni" az ember. Én mint nőgyógyász senkinek sem ajánlom ezt. Egy ilyen tabletta 5-6 ezer forint körül mozog, míg van olyan fogamzásgátló gyógyszer ami 3 hónapra! 2500 forintba kerül. Na most akkor melyiket is éri meg választani? Na igen ami fontos az a hormonok. Én mindenkinek sokkal inkább a fogamzásgátlót ajánlom mivel, olcsóbb, kevésbé borítja fel a hormonháztartást, biztonságosabb (ugyanis nem csak 1 alkalomra véd), de mégsem nyújt 100%os védelmet mint ahogy egyik fajta védekezés sem. Azoknak akik nagyon biztosra akarnak menni a kettős holland védekezést ajánlom (óvszer + fogamzásgátló). Remélem kellő segítséget tudtam adni.


A menstruáció sok mindentől tud késni. Nagyon sok esetben a stressz miatt késik a nőknél a menstruáció. Vegyél egy tesztet (patikában drogériában, talán még a hipermarketek is árulnak). Remélhetőleg negatív lesz, és ha ezek után (hiszen meg fogsz nyugodni) 1 hétre sem jön meg a menstruáció érdemes felkeresni 1 orvost. 16 éves kor fölött az orvosnak kötelessége hallgatni a szülők előtt ha a páciens azt kéri! ezt ne felejtsed el.

2010. febr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Na de könyörgöm, belekötöttetek abba, hogy nem akar tablettát szedni. Most ehhez mi jogotok volt? Tulajdonképpen mindenki idióta, aki nem szed tablettát? Én eüs létemre nem szedek, ez az én döntésem, az én választásom. Miért lennék ettől idióta? Ezer féle lehetőség van védekezni. Ahogyan az óvszer kiszakadhat, a tabletta sem nyújt tökéletes védelmet, ellenben ha az óvszer kiszakad azt időben észreveszed és akkor még mindig ott az esemény utáni..., de ez már megint más téma. Ő kérdezett valamit, kapott rá választ, akkor meg mi a gond azzal, hogy nem alkalmaz hormonális fogamzásgátlást?
2010. febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Érdekes. Nekem úgy tűnt hogy az egyik anti-fogamzásgátlós kezdett el itt hülyézni. Én csak azért kötöttem bele, hogy nem szed, mer nagyon nem volt képben, és idegesít már ez az elferdítése a dolgoknak.
2010. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Bár egyik hülyéző sem én voltam, nekem nem szokásom, de ott kezdődött, hogy leszidták a kérdezőt, hogy miért nem szed fogamzásgátlót, és erre jött a hülyézés.

Ferdítés pedig írtam, hogy nem történt, ezt kísérletek is alátámasztják, innentől mindenkinek a saját dolga, hogy mit használ védekezésre és mit nem.

2010. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nem szeretnék senkit elkeseríteni, DE: kétgyermekes anyuka vagyok. Sajnos úgy alakult, hogy máj.1-én ezt az Escapelle nevű gyógyszert használnom kellett. 24 órán belül bevettem. Semmilyen panaszom nem volt ezt követően. Majd 1-2 reggel hányingerem és ájulás érzésem volt. Csináltam egy tesztet, mert pár napot késett is a mensesem. Sajnos a teszt POSITÍV lett.
2011. máj. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!