Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » NuvaRing használatát követően...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

NuvaRing használatát követően mennyi ideig javasolt kiegészítő védekezés (óvszer) használata? Orvosom szerint egy hónap. Tényleg szükséges? (Többi lent)

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, néhány hónapja élek szexuális életet, most voltam először nőgyógyászati vizsgálaton több okból is, egyrészt kellemetlen hüvelyi folyás miatt és szerettem volna hormonális fogamzásgátlót. A gombásodásomra kaptam hüvelytablettát, az megoldódik, de az orvosnak mondtam, hogy szeretnék hüvelygyűrű,t ha lehetséges, lehetne róla szó. Minden további nélkül felírta nekem. A barátommal eddig óvszert használtunk, nem volt vele semmi gondunk idáig, csak jobb lenne kényelmesebb módszerre váltani. A közvetlen környezetemben van hüvelygyűrűt használó személy, pozitív tapasztalatokkal és mivel elkezdett érdekelni a dolog, többször is olvastam már a hüvelygyűrűről és a betegtájékoztatóját is többször átolvastam, szóval az általános alap dolgokkal tisztában vagyok vele kapcsolatban.

De! Az orvos azt állította, hogy nem menstruációkor kell felhelyezni, hanem az első napját követő 8. napon, illetve a felhelyezést követően még használjunk egy hónapig óvszert. A betegtájékoztatóban úgy szerepel, hogy a menstruáció első napján fel kell helyezni és az azt követő 8. napon már véd és nem szükséges kiegészítővédekezés használata. Nem megkérdőjelezni akarom az elővigyázatosságát és tudását, de az egy hónap az nem sok? Se itt, se máshol nem olvastam olyat, hogy olyan hosszú ideig javasolták volna. Tényleg szükséges lenne valójában? Mik a tapasztalatok? Másnak is javasoltak már ehhez hasonlót? Az orvost kétlem, hogy félreértettem volna, hiszen tényleg félreérthetetlenül mondta ezt, de egyébként megjegyezte, hogy majd a dobozában lévő betegtájékoztatóban le van írva minden. Tablettában nem gondolkodom, hiszen annyit nem szeretnék nyűglődni, nekem bőven elég havi 2 alkalom amire figyelni kell. Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget! :)



2015. júl. 3. 02:27
 1/5 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász a menstruáció első napjaiban teszi fel az első gyűrűt, tehát az első hét után már védett vagy.
2015. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az orvos helyezze fel akkor a 8.napon,menj majd vissza hozzá,és a második gyűrűnél már mehet a párod punciba.
2015. júl. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Magándokinál voltam ha ez számít. Nem mondta, hogy menjek vissza és hogy majd ő fogja felrakni. Nekem kell majd felhelyezni, elviekben a betegtájékoztató szerint. Csak üti egymást a leírás és az amit mondott.
2015. júl. 3. 14:14
 4/5 anonim ***** válasza:

A hüvelygyűrűt mindenki magának kell hogy felhelyezze az orvos nem fogja.


Viszont elolvastam tényleg azt irja hogy a menses első napján.(mint minden hormonális fog.gátlót is ekkor kell elkezdeni)

éS 3 hétig fenn hagyni utána miután kiveszed lesz vérzés.

Érdekes akkor a nőgyogyász miért ezt mondta.


Ha a vérzés első napján kezded akkor véd ahogy irta a tájékoztatót(de én ennek ellenére leg két hétig biztonságképpen ovszert is hasznalnék)


A nőgyógyász azért mondta szerintem az 1 hónapot, mert szerinte a 8. napon helyezd fel. és mivel ez nem a ciklus első napja ezért még nem fog védeni elvileg addig.



Érdekes. Én akkor tenném fel ahogy a betegtájékoztató irja.logikus is ez lenne.

2015. júl. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is azon az állásponton vagyok, hogy a betegtájékoztatót követem, az a biztos. Az utolsó vérzésem első napja június 20.-a volt és 25.-én lett vége. Én pedig tegnap voltam, úgyhogy számomra is az a logikus, mikor megjön most júliusban, akkor az első napon, hiszen elviekben ez lenne a helyes használata. Elég furcsa számomra ez tényleg amit mondott. Valaki találkozott már hasonló dologgal, hogy hüvelygyűrűvel kapcsolatban mást állított az orvos?
2015. júl. 3. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!