Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mekkora az esélye a trombozisn...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora az esélye a trombozisnak ha fogamzásgátlót szedek?

Figyelt kérdés
1éve szedem a novynette-t és nem rég jelentkezik nála egy olyan dolog hogy ha nagyot nyujtozkodok akkor nagyon nagy fájdalom éri a bal lábat a vádlimat pontosan!!!de annyira fáj hogy nem bírom megmozdítani!Tegnap is ez történt és kiment a fájdalom de még mindig érzem abban az egy pontban hogy nagyon fáj és ha megyek feszül és ha hozzá érek akkor is fáj!VAlaki segítsen!mi lehet ez sima görcs vagy van okom aggodni????írjátok le mi az trombozis és tünetei!!Nővérem mondta akár ezek lehetnek a jelei!
2008. szept. 3. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akár a jele is lehet, de szerintem csak görcsbe ugrik ilyenkor a lábad. Szerintem nem egy év szedés után jelentkezik a trombózis, hanem jóval később, akár akkor is, amikor sok év után abbahagyja sz illető a tabit. Azárt egy kivizsgálás nem árt, jobb félni, mint megijedni. Keress fel egy dokit.
2008. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Trombózis: vérrög alakul ki az érben, amely elzárja a véráramot.


Tünetek:

* A trombus kialakulási helye előtti (amerről a véna vére jön) testrész megduzzad. Ez jelentheti a bokák, a lábfej, illetve egy egész alsó végtag megdagadását.

* Fájdalom. Az alsó végtag érintettsége esetén leggyakrabban a vádliban jelentkezik, úgy tűnhet, mintha izomláz lenne.

* Pirosság, illetve melegség a bedagadt terület felett.


A fogamzásgátló szedése kismértékben növeli a trombózis kialakulását, de dohányosok esetében a kocázat már jóval magasabb.

2008. szept. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én pasi vagyok, és ilyen nekem is szokott lenni, izomgörcsnek hívják, úgyhogy nem látom alátámasztottnak a kapcsolatot a fogamzásgátlóval.


egyébbiránt meg gyalogosnak szóló zöldnél kicsit veszélyesebb átmenni a zebrán, ha a valószínűségeket nézzük.

2008. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy erős dohányos, és nem múltál még el 35, valamint hajlamod sincs trombózisra, igen kicsi az esélye. Amit leírtál az lehet izomgörcs, húzódás, de akár kialakulóban lévő lúdtalp vagy nem megfelelő cipő okozta terhelés miatt is.
2008. szept. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fiatalok is kaphatnak a gyógyszertől trombózist, főleg ha dohányoznak. Senki ne higgye, h ez az "öregek" baja..
2008. szept. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Allitolag szules utan 50%al no a trombozis eselye azoknal a noknel, akik fogamzasgatlot szedtek.

olyanrol meg nem hallottam, hogy szules elott.

szerintem csak hajlamossa tesz ra, nem alakitja ki.

de eleg szomoru, ha tudom ezt, sose szedek antibébit :((

2008. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!