Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyiket válasszam? (hormonmen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyiket válasszam? (hormonmentes fogamzásgátlás)

Figyelt kérdés

A barátommal szeretnénk elhagyni az óvszert én viszont nem akarok hormontartalmú fogamzásgátlót használni.Sokat olvasgattam a témában és három lehetőség maradt: spermicid krémek,hormonmentes spirál és a pesszárium.Ti mit ajánlanátok? Van valakinek pozitív vagy negatív élménye valamelyikkel kapcsolatban?

Köszi a válaszokat!



2015. aug. 26. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az oka annak hogy nem akarod a hormontartalmukat?
2015. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pesszáriumot hozzá való spermiciddel.

A magukban használható spermicidek nem túl megbízhatók, megölik az intimitást (nincs spontán egymásra esés, sokszor csíp, vagy habzik, számolni kell a perceket a megfelelő hatás eléréséig), nincs lehetőség megfelelő tisztálkodásra szex előtt, vagy után, mert a szappanos készítmények semlegesítik a hatásukat.

A hormonmentes spirál megint csak nem túl megbízható, kockázatos, ha elmozdul (akár bele is fúródhat a belső szervekbe), gyakori a méhen kívüli terhesség, mint mellékhatás, ráadásul abortív eszköz, úgyhogy én már csak lelkiismereti okokból sem használnám.

A pesszárium a lekíméletesebb és legmegbízhatóbb a fentiek közül.

2015. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A spermicidek önmagukban nem elég megbízhatóak, kombinálni kell valamivel őket (megszakítással vagy pesszáriummal mondjuk). Nekem amúgy nincs vele jó tapasztalatom, a Pharmatex kúpot használtam egyszer, de iszonyatosan csípett. De barátnőmnek bevált, szerinte a kapszulás kiszerelés a legjobb (a tabletta csípte, a kúp meg mindenfelé folyt és undorító volt elmondása szerint).

Spirál csak akkor javasolt, ha már szültél. Tudom, hogy már van mini spirál is, ami elvileg nem szült nőknek való, de nem véletlen, hogy az orvosok nem nagyon ajánlgatják, csak ha tényleg nincs más. Spirál mellett gyakoribbak a kismedencei fertőzések, amelyek következtében meddőség is kialakulhat, ezért nem célszerű gyerekvállalás előtt.

Pesszáriumot nem próbáltam, csak az ún. lea coontraceptivumot, ami a pesszáriumhoz hasonló, bár valaki szerint inkább méhszájsapka. Hát a franc se tudja, a működési elve mindenesetre kb. ugyanaz, a méhszáj elé helyezve elzárja a spermiumok útját. A tapasztalatom, hogy baromi nehéz felrakni, mert iszonyatosan nehéz akkorára összenyomni, hogy átférjen a bejáraton. Ha már a hüvelyben van, utána szinte magától a helyére megy. Viszont szex közben én is és a partnerem is érezte (pedig jó helyen volt), kiszedni meg kész rémálom, azt hittem, a méhem is jön vele.

Barátnőm próbálta a rendes pesszáriumot, azt mondta, felhelyezni nem nehéz, viszont levenni igen, magának nem is tudja, a barátja segít neki, de neki is az az érzése, hogy a belső részeit is kiszedi vele.


Őszintén megmondom, szerintem még a gumi a legegyszerűbb és legélvezhetőbb..:D És az a vicc, hogy a páromnak is.


De ha semmiképp nem akarsz óvszert, első körben a spermicid plusz megszakítás kombót javaslom (de azért peteérés környékén maradjatok a guminál szerintem....). Az könnyen beszerezhető, és ha nem is válik be, nem dobsz ki vele olyan sok pénzt (nem emlékszem pontosan, de 1500-2000 forint körül lehet a 6 db).

Ha az nem jön be, akkor rendelj pesszáriumot, hátha neked beválik.

A spirált nem javasolnám...igazából ha a spirál és valami hormonális védekezés mellett kellene döntenem, nem is tudom mit választanék.

2015. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszi a válaszokat! Sokat segítettetek! A spirál nekem se annyira szimpi,ráadásul még nem szültem,szóval valószínűleg nem is nekem való. A pesszáriumban gondolkodom a leginkább,bár ha tényleg ilyen körülményes a használata,lehet,hogy még átgondolom egy párszor.
2015. aug. 26. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
6%

Mi a gondod a hormonális fogamzásgátlással? Van valami kizáró ok nálad, vagy csak ellenérzésed van?

Mert az alacsony hormontartalmú készítményeknél (pl. Nuvaring) nincs biztonságosabb, kényelmesebb megoldás.

2015. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is a pesszáriumot javaslom spermiciddel. Utolsó lehet, hogy csak elvből nem szeretné mérgezni magát, miért kell ezt egyáltalán megindokolni? Vagy ez ma már annyira alap, hogy kötelező, ha nem volt előtte hat trombózisa?
2015. aug. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!