Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi történhet ha 7 nap kihagyás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

N. Kwebbel kérdése:

Mi történhet ha 7 nap kihagyás helyett 5 napot hagyok a tabletta mentes napokra?

Figyelt kérdés

Be volt már állva a menstruációm,és az 5 napos vérzéssel tökéletesen meg voltam.Keresgéltem neten,mi lehetséges,nődokim meg szabadgáson van,és fontos lenne ezt minél előbb megtudjam...

Köszi a segítségeket előre!:)


2015. okt. 12. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Esetleg fejreállítja az egész ciklusod.
2015. okt. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a kérdést. Mindig 5 napos szünetet tartanál vagy csak egyszeri alkalommal?

Azt szeretnéd, hogy ugyanúgy 5 napig legyen vérzésed? Mert ha igen, akkor a fogamzásgátló szedése mellett a 7 napos szünet nem jelenti azt, hogy 7 napig is fogsz vérezni, illetve ha kevesebb szünetet tartasz, akkor addig.


Nekem nem is szokott jelentős vérzésem lenni, és a barnázás se tart sztem az 5. napnál tovább.


Ha meg egyszeri alkalommal szeretnéd eltolni valamilyen irányba a ciklusod. Pl., hogy a bogyót ne pénteken kelljen elkezdeni, hanem szerdán és ezáltal kedden vedd majd be minden levélből az adott szemet, akkor az nem jelenthet problémát.


De olvasd el a betegtájékoztatót, ez utóbbi le van benne írva ;)

2015. okt. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pontosítok: nem valamilyen irányba. Ugyanis 7 napnál több szünetet nem tarthatsz, mert akkor a védettséged megszűnik, sőt nagy eséllyel eshetsz teherbe is, ha a hétnapos szünet után bogyót hagysz ki.

A tablettaszedés kezdőnapját csak a 7 napon belül lehet variálni: tehát kevesebb lehet, több nem mint 7.

2015. okt. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudok írni, bocsánat... késő van:


"... ezáltal kedden vedd majd be minden levélből az UTOLSÓ szemet, akkor az nem jelenthet problémát."


De mindig ne 5 napos szünetet tarts, hanem 7et, mert egyébként lehet tényleg az lesz, amit az első írt.

2015. okt. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

egyszeri alkalomnak indul,de nem bánnám,ha ugyanúgy 5 napig lenne vérzésem,mint eddig.

most lesz egy hónapja,hogy bogyót szedek,ezért is teszek fel ilyen buta kérdéseket,amellett hogy majdnem kívülről tudom a betegtájékoztatót...

válaszaitokat köszönöm,több dolgot tudtam meg,mint ahogy azt gondoltam!:)

2015. okt. 12. 22:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Én mindig szerdán hagyom abba a tabi szedését, és következő hét hétfőn jön meg. Csütörtökön kell ismét elkezdenem szedni. A mensi általában 3-5 napig tart. Tehát attól, hogy rövidebb a szünet, neked nem lesz kevesebb vagy több napos mensid. Mert nem attól függ. Nem is egyből első szünetes napon jön meg, és nem addig tart, amíg be nem veszed az új levél első szemét. Ezt rosszul tudod. Szóval 7 napot tarts mindig.

19L

2015. okt. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
rövidebb lesz a műciklus,ergo 26 napos és nem 28.
2015. okt. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 24 tabletta 4 nap szünet (placebo tabletta) típusú fogamzásgátlót szedek. A tájékoztató szerint a 4 napban kellene megjönnie, ehhez képest nekem mindig a következő levél első szemével érkezik és 3 napig vérzek is, utána csak még 4-5 napig pecsételek. Na most amíg nem szedtem nekem 2 napig özönvíz volt aztán 4 nap alatt teljesen elmúlt.


Ez olyan, hogy most nem rendes menstruációd lesz, hanem megvonásos vérzésed. A szervezeted nem azért indítja be a méhnyálkahártya leválást és vele a vérzést, mert hú, nem ért be a petesejt, így mehet a kukába, hanem úristen, nem érkezik a hormondózis, gázvan, és kb vetélést indít el, mert a fogamzásgátló álterhességet csinál. (attól függően milyen hatóanyagút szedsz) De a lényeg, hogy ez nem lesz az eddig megszokott menszeszed. Kevesebb is lesz (fogamzásgátló áldásos előnye) és általában emiatt kevesebb napig is tart. Ugyanúgy működnek egyébként rá a népi praktikák. Sok mozgás, kevesebb folyadék. Gyorsabban véget ér és kevesebb vérzéssel jár.


Anno én is szedtem 21 tabletta + 7 nap szünetes gyógyszert. Akkor nekem rendre a 4. napon jött meg és kereken 7 napig tartott, tehát már belelógott a következő levélbe. Barátnőmnek ugyanez a gyógyszer 2. nap és 5 nap menszesz. (de utáltam érte) Tehát előre nem lehet tudni neked mostantól hány napig fog tartani, de rögtön az első levél után én nem nyúlnék bele, hogy mikor hogy szedi az ember, mert most lehet tök jó napra a menszesz első napja és ha belevariálsz meg lehet rosszra esik. Pl nekem most péntek az első. Minden bajom van olyankor így örülök, hogy nem ezzel kezdem a hetet vagy a közepét mikor hajtás van.


Tehát tartsd meg a 7 napos szünetet és a 8. napon vedd be a második levél első tablettáját, a következő hónapokban pedig majd tudsz vele machinálni.

2015. okt. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 7 napos szünet nem azt jelenti, hogy 7 napig fogsz menstruálni! Emiatt teljesen felesleges bekavarni. Simán lehet, hogy csak 3-4 napos vérzésed lesz a 7 napos szünetben valamikor.
2015. okt. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!