Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Deciora fogamzásgátló szedése...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Deciora fogamzásgátló szedése mellett lett valaki terhes? Rendszeresen szedem és kihagyom a szüneteket.18 éves vagyok.

Figyelt kérdés
2015. okt. 16. 15:24
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
A hét napos szüneteket hagyom ki*
2015. okt. 16. 15:32
 2/24 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy a szüneteket nem szabad kihagyni?

Évente max. kétszer engedett, hogy ezzel valaki tologassa a ciklusát, de egyébként kell tartani a szünetet!

2015. okt. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat hülyén fogalmaztam..7 napos szünetek mindig meg vannak. Csak azért kérdezem hogy terhes lehetek e mert tegnap ettem meg az utolsó szem gyogyszeremet és most van a 7 napos szünet. És ma elment bennem a párom. És hallottam már olyanrol hogy szabályos gyogyszer szedés mellett lettek terhesek.
2015. okt. 16. 15:49
 4/24 anonim ***** válasza:

Azért nagyon-nagyon kicsi a valószínűsége, hogy ha valaki mindenre odafigyel a szedés közben, akkor terhes lesz mellette! Én életem során eddig közel 6 évig szedtem fog. gátlót, de soha nem lettem mellette terhes.

Amúgy a szünet alatt akkor vagy védett, ha a következő levéllel is folytatod a szedést és nem késve, hanem pontosan.

2015. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
De ha egy nappal késöbb kezdem el szedni mint ahogy kellene ugy kockázatos?:/
2015. okt. 16. 15:55
 6/24 A kérdező kommentje:
???
2015. okt. 16. 16:05
 7/24 anonim ***** válasza:
Ha nem 7 nap szünetet tartasz, hanem 8-at, akkor igen, kockázatos, ha a 7 nap alatt voltatok együtt a pároddal. Sajnos nagyon is! A 7 napos szünetet esetleg csökkenteni szabad, ha pár nappal el szeretnéd tolni a ciklusod, de növelni nem!!
2015. okt. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

3éve szedek gyógyszert,én is Deciorát szedek (3mg/0,02).


A 7napos szünet alatt sem lehetsz terhes.Ez benne van a tájékoztatóban is,szóval ne higgy az itt leirt idiótaságoknak.

És nem,nem lehetsz terhes a fogamzásgátló mellett,99,99%-os,tehát elenyésző az esély,kb egyenlő a 0-val.


Ha rendesen szeded,nem hagysz ki minden 2.nap gyógyszert,akkor nem lesz baj.



Nekem is volt ilyen,hogy 7nap helyett 8 napos szünetet tartottam.Nálam nem lett baj,de azért ezzel ne kísérletezz.

7nap a maximum szünet,annál inkább kevesebbet tarts.

Vagy úgy is lehet,hogy nem tartasz szünetet (pl nyaralás,utazás,vizsga miatt),így egyszerűen elkezded szedni a következő levéllel.


Ne stresszelj,nyugodtan menjen el beléd a párod.Ez a lényege:)


Ha gondolod,és bármi kérdésed van,írj.


21/L

2015. okt. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Szoval ha a hetedik nap helyet 8-ik napon kezdem el szedni akkor baj lehet belőle..:/
2015. okt. 16. 16:16
 10/24 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok. Pont a szünet utáni első hétben a legfontosabb (nyilván máskor is, de ekkor különösen), hogy ne maradjon ki egy szem sem! Ha egy nappal később veszed be az első szemet, akkor bizony az már kihagyásnak számít, hiába szeded utána végig az egész levelet.
2015. okt. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!