Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Dienille fogamzásgátlótól...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eraa03 kérdése:

Dienille fogamzásgátlótól kialakult mellékhatásaim a következők (bővebben lent), mit javasoltok? & egyéb tapasztalatoknak is örülnék.

Figyelt kérdés

A problémám részletesn a következő (23 éves vagyok, nem szedtem még eddig fogamzásgátlót): pajzsmirigyemre évek óta szedek hormontartalmú gyógyszert, így gondoltam, az lesz a legjobb, ha az endokrinológus választja ki, hogy milyen fogamzásgátló lenne a legmegfelelőbb, a Dienillét írta fel. Két és fél hete kezdtem el szedni, de a neten mások által leírt tünetek közül szinte mindegyik jelentkezett nálam: az eddigi elképesztően magas libidóm jelenleg a 0-val egyenlő, fejem nagyon sokat fáj, semmilyen ételt nem kívánok, amikor eszek, akkor is alig bírok enni, vannak ételek, amiktől kifejezetten undorodom újabban, eddig egyáltalán nem voltam pattanásos, most kezdenek megjelenni rajtam, erős szőrösödés jelentkezett, illetve párszor már barna folyásom is volt. A mentsruáció első napján vettem be, ahogy a betegtájékoztatóba is le van írva és az orvos is ezt mondta, akkor az eddig teljesen nyugodt és hasgörcs mentes menstruációm erőssé vált és csak gyógyszerrel bírtam a hasammal, viszont gondoltam, ez még csak az eleje, majd változik. Viszont az gyakori rosszullétek, hányinger, az ingerlékenység nem éppen bíztatóak.

Külföldön tanulok, legkorábban november végén tudnék orvoshoz menni otthon. aAz első levélből még van 5 szem, utána szakítsam meg és várjak az orvosra, hogy írjon fel másik fogamzásgátlót, vagy van rá esély, hogy megszokja a szervezetem a 3 levél alatt? Köszönöm előre is a válaszokat.



2015. okt. 25. 15:45
 1/3 Költőnő? ***** válasza:
Azért kell egy kis idő, míg a szervezeted feldolgozza, hogy mi történt.
2015. okt. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szóval szerinted érdemes kivárni a 3 hónapot is akár?
2015. okt. 25. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:
háát addig legalább telefonon próbálj beszélni a dokival
2015. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!