Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A barátnőm mereven elzárkózik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm mereven elzárkózik mindenféle hormonális fogamzásgátló módszer elől. Tényleg ennyire károsak ezek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátnőm és én már együtt vagyunk egy ideje és előkerült a téma, hogy leváltsuk a gumit valami más módszerre. Babát még nem szeretnénk, tehát fő a biztonság. Amikor felvetődött a hormonális fogamzásgátlás, nagy ellenszenvet váltott ki belőle. Nőgyógyász már korában is felvette neki (PCO-ja van és ezért, hogy szebb lesz a bőre, szabályosabb a ciklusa), de ő akkor is elutasította... Egyébként nem csak a nőgyógyásznak, a házidokinak is meggyűlik vele a baja, mert gyógyszert egyáltalán nem hajlandó bevenni szinte, inkább hetekig kínozza magát és ilyen természetes gyógycuccokat használ, amik vagy jók vagy nem. A gumi még sohase szakadt el szerencsére, sztem az esemeny utániról se akarna hallani. A doki viszont azt mondta, hogy hát akkor a gumin kívül nem sok biztonságos módszer maradt, mert szte a többi gyengébb, bár elvileg a PCO miatt nehezebben esene teherbe, de ki tudja.

Tényleg annyira károsak ezek, hogy így kell tőlük rettegni? Milyen módszert ajánlanátok így nekünk ezen kívül?



2015. okt. 31. 10:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
igaza van én se szednék be ilyen szarokat amikor van gumi helyette és ugyanolyan biztonságos
2015. okt. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
nézd, ha a normál gyógyszereket sem szed, akkor én nem várnám, hogy a fogamzásgátlót beszedje. esetleg kérdezd meg, hogy mit szólna a hüvelygyűrűhöz
2015. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Vannak a gyógyszerek ellen lázadók meg a "nem szedek szemetet mer tönkretesz" felfogásúak de nők milliói szednek fogamzásgátlót anélkül,h tönkre mennének...szerintem magáért beszél...de ha a barátnőd nem hajlandó akkor mi itt írhatunk akármit...az egyik volt barátnőm nemszedett gyógyszert egyáltalán és volt,h defekt lett és rohangálhattam falvakon át mire lett egy nyomorult esemény utáni...arról nembeszélve h havi szinten beleugrott vagy 8-10000 ft ba a gumi a gyógyszer meg csak 3... szal lelehet pontozni de sztem a mai fogamzásgátlókat már nem jellemzi a hormonháztartás felborogatása...
2015. okt. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Enyém se hajlandó mert trombózist kap tőle. Nem baj, csuda édes a becsúszott gyermekünk. Méghogy a gumi biztonságos, LOL.
2015. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez itt most két különböző probléma.

Az egyik a fogamzásgátlók veszélyessége. Én ismerek olyan harmincas, két gyerekes anyukát, akinek a fogamzásgátló szedése után volt két szívinfarktusa, és csak azért maradt életben, mert az első, kisebb után kórházba került, ott érte a második, azonnal megkatéterezték, és kikotorták belőle a trombust. Ha ez az otthonában történik, mire kijön a mentő, ő már nem él.

Ennek elég kicsi a valószínűsége, mondjuk egy ezrelék, de ha valaki pont beleesik abba az ezerből egybe, azt nem vigasztalja ez a tény. Mint ahogy azt a férfit sem, aki magára marad egy 3 éves, meg egy 9 hónapos gyerekkel.

A másik probléma, hogy a barátnőd eleve berzenkedik a gyógyszerek miatt. Ebben az esetben nem sokat lehet tenni. Ha valaki nem fogad el egy hormon tartalmú gyógyszert azért, hogy a hormonzavaros állapotát kordában tartsa, akkor nyilván csak a kényelem miatt nem fogja. Ez az ő döntése, mint ahogy az is, hogy bármilyen betegség esetén inkább hetekig szenved, minthogy gyógyszeres kezeléssel pár nap alatt gyógyuljon. Ezt a döntését meg lehet furcsállni, de mindenképp tiszteletben kell tartani.

2015. okt. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Privátban írtam egy hosszabb levelet:)
2015. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Wanda7: "Ezt a döntését meg lehet furcsállni, de mindenképp tiszteletben kell tartani."


hát pont, amit te is írsz amiatt necces a dolog. Mert mi van, ha mondjuk a csajnak lesz családja, vannak kicsi gyerekek, és valami komoly egészségügyi probléma alakul ki? Nézze végig a férj, hogy elveszti a feleségét, mert az nem hajlandő beszedni a gyógyszert, mert így tiszteletben tartja a döntését?

2015. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, necces a dolog, nagyon is az, de én erre nem tudok megoldást. Túl kicsi vagyok ehhez.
2015. okt. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért két külön dolog az "általános gyógyszerutálat" és a "fogamzásgátló-ellenes" viselkedése a lánynak.


PCOS-ben saját véleményem szerint nem jó ötlet a fogamzásgátló. A tüneteket persze javítja, legalábbis addig, míg az ember szedi. Aztán általában az abbahagyás után még rosszabb lesz az összes, mint előtte. Arról nem is beszélve, hogy az alap problémát nem oldja meg, így a háttérben húzódó baj tovább fokozódik addig, míg a tabi elfedi a tüneteket. Utána meg csodálkozik az illető, hogy mire gyereket szeretne, kb. már cukorbeteg lesz...


Az, hogy valaki mindenféle gyógyszerkészítmény ellen van, az tényleg meglehetősen szűk látókörre utal. De hogy meggyőzhető-e vagy sem, az az adott embertől függ. Van, aki sajnos csak a saját kárán tanul.

2015. okt. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére a párom is az ellen volt, hogy hormonokkal tömjem magam. Úgyhogy mi rizikózunk a hüvelyi fogamzásgátlókkal (sajnos a gumikat én nagyon nem bírom, allergia miatt). Minden szabályt betartunk, eddig nem volt baj, de ez ugye csak akkor megoldás, ha nem megyünk a Dunának egy babától.
2015. nov. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!