Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A barátnőm mereven elzárkózik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm mereven elzárkózik mindenféle hormonális fogamzásgátló módszer elől. Tényleg ennyire károsak ezek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátnőm és én már együtt vagyunk egy ideje és előkerült a téma, hogy leváltsuk a gumit valami más módszerre. Babát még nem szeretnénk, tehát fő a biztonság. Amikor felvetődött a hormonális fogamzásgátlás, nagy ellenszenvet váltott ki belőle. Nőgyógyász már korában is felvette neki (PCO-ja van és ezért, hogy szebb lesz a bőre, szabályosabb a ciklusa), de ő akkor is elutasította... Egyébként nem csak a nőgyógyásznak, a házidokinak is meggyűlik vele a baja, mert gyógyszert egyáltalán nem hajlandó bevenni szinte, inkább hetekig kínozza magát és ilyen természetes gyógycuccokat használ, amik vagy jók vagy nem. A gumi még sohase szakadt el szerencsére, sztem az esemeny utániról se akarna hallani. A doki viszont azt mondta, hogy hát akkor a gumin kívül nem sok biztonságos módszer maradt, mert szte a többi gyengébb, bár elvileg a PCO miatt nehezebben esene teherbe, de ki tudja.

Tényleg annyira károsak ezek, hogy így kell tőlük rettegni? Milyen módszert ajánlanátok így nekünk ezen kívül?



2015. okt. 31. 10:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én pl. baromira meghíztam a tabitól, és a koleszterinszintem is jól felment! Egy doki mondta, hogy ha abbahagynám talán normalizálódna magától és nem kéne rá plusz gyógyszereket szedni. Igaza lett! Ha ezt előbb tudom, soha nem szedem be azt a sz*rt...
2015. nov. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Az igaz hogy káros, de gumival egyáltalán nem élvezetes a szex... Nekem úgy kell vagy 2 óra mire el tudok élvezni.. 26/F
2015. nov. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"úgy kell vagy 2 óra mire el tudok élvezni."


Mi gumi nélkül is 1-2 órát csináljuk, mi ezzel a baj?

2015. nov. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szeretném előrebocsátani, hogy a PCO és a PCOS két külön dolog. Tisztázni kéne, hogy a barátnődnek pontosan melyik van. Egyébként a PCO mellé később is társulhatnak olyan szövődmények, ami miatt átbillen az egész PCOS-ben.

Két orvos típus van, az egyik kifejezetten lelkesen ajánlja mindkét esetre a fogamzásgátlót, mivel - látszólag - rendezi a helyzetet: a ciklus szabályos lesz (azt persze általában nem hangsúlyozzák, hogy nem a mensese jön meg az érintett nőnek, hanem megvonásos vérzés jelentkezik, és a két dolog nagyon nem ugyanaz). Ránézésre viszont akár évekig is minden nagyon klassznak fog tűnni.

A másik típus mereven elzárkózik a fogamzásgátlók adásától (különben szerintem ők vannak kevesebben), pont azért, mert a tünetek elfedése mellett a mögöttes okot viszont súlyosbítja, akár végleges meddőségig is fokozhatja, illetve az egész helyzet okát jelentő IR valóban cukorbetegségig fajulhat. Sajnos, nekem ezt a saját káromon kellett megtanulnom.

A hormonzavarra nem az a megoldás, hogy kívülről még egy nagy adag hormont juttatunk a szervezetbe, az nem fog javítani a helyzeten.

Vannak más védekezési lehetőségek is, ha akár több, kevésbé hatékonyat kombináltok, azoknak együtt már elfogadható hatása lehet. Mi például a megszakítást és a naptár módszert kombináltuk (a termékeny napokon egyáltalán nem voltunk együtt, más napokon megszakítással). Nálunk nem lett volna gond, ha jön a baba, viszont a kockázat csökkentésére még használhattok spermicidet és pesszáriumot is pl.


Egyébként a természetes gyógycuccokról is lebeszélném, mert - ahogy Sheldon mondaná - így csak nagyon drága vizeletet állít elő. A PCOS tünetmentesítését a következő módon lehet elérni: megfelelő diéta + megfelelő mozgás + megfelelő gyógyszer (metformin, de kevésbé súlyos esetben ezt nem is írják fel). Egy-két év alatt így helyrehozható a hormonzavar, de a stabil állapot fenntartásához az életmódot már egész életében tartania kell az embernek. De legalább változókorig biztos.

2015. nov. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!