Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ma voltam nőgyógyásznál és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ma voltam nőgyógyásznál és egy új fogamzásgátló tapaszt ajánlott, a Lisvy-t. Van valami tapasztalatok vele? Illetve mennyibe kerül? (Neten nem találok semmit)

Figyelt kérdés
Fogamzásgátló
2016. jan. 20. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Most ezt ennyire "promózzák" a dokik? Az enyém is rögtön mondta, amikor a múltkor voltam nála. Nekem sanszosnak tűnik, hogy kapnak utána valami pénzt, ha felírják. Sőt... Biztos.


Mellesleg én annyit tudok róla, hogy ugyanolyan hormonális, mint a tabletta, csak mivel tapasz, bőrön át szívódik fel. Hetente kell cserélni 3 héten át, aztán azon az 1 héten, amikor nincs fent, akkor vérzel. Ergo hasonló elven működik, mint a tabletta. De persze, hogy ha már egy picit meg van oldva a ragasztó, máris nem véd 100%-osan.


Saját vélemény: én is hezitáltam rajta kicsit (nem szedhetem tovább a tablettát), de nekem nem tűnik túl kecsegtetőnek, amíg nincsen ezzel kapcsolatban több tapasztalat a világon. Meg nekem furcsa az is, hogy csak egyféle van belőle, míg tablettából ugye elég széles a paletta és meg lehet találni mindenkinek a számára megfelelőt.

2016. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
A betegtájékoztató alapján sima hormonális fogamzásgátló, ennyi erővel pirulát vagy hüvelygyűrűt is használhatsz. Nekem nem tetszik, hogy tapasz, elképzelem hogy a párom belemarkol a fenekembe és rögtön az jut eszembe, hogy jaj, nehogy leszedje..
2016. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 X-tina55 válasza:
100%
Én már fél éve használom a tapaszt. Hetente kell cserélni ahogy írtátok működési elv ugyanaz mint a tablettánál vagy a gyűrűnél. Azért ezt választottam mert kevesebb hormont tartalmaz nem kell minden nap figyelni bevettem-e vagy sem és nem zavar együttlét közben mint a gyűrű. Zuhany edzés zavartalan benne nem válik le annyi fontos h cserénél figyelni kell hogy egymás után ne tegyünk ugyanarra a helyre.ha nem biztok az orvosotokban akkor keressetek egy újat;)
2016. jan. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gréta0522 válasza:
100%
Szia! Én már fél éve használom a tapaszt, előtte lindynette tablettát használtam.Nekem eddig semmi problémám nem volt vele,rendszeresen szaunázok és többször voltam már élményfürdőbe is vele és soha nem jött le!! Egy kicsit szöszös lesz a széle a hét vége felé, de egyáltalán nem zavaró. Ne aggódj azért ha a teteje egy kicsit elkezdene levállni mert ha 50%-a lejön a tapasznak akkor is ugyanolyan hatást biztosít!A hét végén amikor le kell cserélni akkor is rendesen tapad szóval egy fenékbe markolástól se fog lejönni.Előnye a tablettával szemben, hogy nem kell minden nap figyelni, hogy beszedted e hiszen hetente kell csak cserélni valamint mivel nem tabletta nem halad át a májon így a legkisebb mértékben terheli a szervezetet és a laktóz érzékenyek is tudják használni .Én csak ajánlani tudom mindenkinek, nekem nagyon bevált!
2016. jan. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
54%

Első, ha nem használtad még miért okoskodsz? Egyáltalán nem promózzák a dokik, kicsit utána olvasol és egyből meglátod mennyivel jobb mint a tabletta. Csak kicsit nyitottabbnak kéne lenni és nem lehurrogni ami személy szerint nem tetszik 0 tudással az adott témáról.

Lassan egy éve használom. Teljesen jó. Ha a fele lejön, akkor is ugyanúgy véd. Az meg, hogy valakinek nem olyan az élete hogy tudjon rá vigyázni és lejön, nem több mint kényesség és rinya. Nem egyszer volt már hogy a hét végén mikor lekellett vennem majd el sírtam magam, annyira tapadt meg mindig.

Nyilván nincs sok tapasztalat róla, mivel nem régóta van Magyarországon.

Nem kell félni az újtól, és az orvosok se akarnak rosszat.

Ez ténylegesen segíti a ciszták felszívódását, nem úgy mint a legtöbb tabletta amire csak rámondják.

Egy próbát megér. :)

2016. aug. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
55%
Szia. Év elején ajánlotta a nőgyógyászom,így kipróbáltam .Februar környékén , az orvos azt mondta h a mensi első napján kell fel ragasztani , így is tettem... a mensim 2-3 napos szokott lenni , de egy hét után sem múlt el , ezért abbahagytam a használatát ... a java meg csak ekkor következett ... 1 hónapra rá egy csomót találtam a mellemben, visszamentem az orvoshoz, vizsgálatok sora következett... kiderült h rosszindulatú daganat és 100% bán ösztrogén indikált( magyarul valamitől rohadtul megugrott az ösztrogén szintem és ez elindította a rákos sejtek növekedését...) most olvastam h kivonták a forgalomból felszívódási probléma miatt ... elgondolkodtató...
2017. jan. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
57%

Igen, épp annyira elgondolkodtató, hogy bökte a tabletta gyártó cégek csőrét, hogy nagy lett a tapasz bevétele, így az övék csökkent.

Mellékesen megjegyezném, hogy a tapaszban kevesebb hormon van mint a tabletták 80%-ában, úgyhogy nyugodj meg a csomód nem emiatt lett. Mindegyik fogamzásgátlónál meg van az esélye a melldaganatnak. Csakis és kizárólag magadra vess.

Ha elmondanád hol olvastad a felszívódási problémát, megköszönném.

Na ez történik akkor amikor olyan ad információt aki nem tájékozott a témában. (te.)

2017. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!