Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nők, lányok, milyen tapasztala...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, lányok, milyen tapasztalataitok vannak a fogamzásgátló tablettával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Most szeretnék elkezdeni gyógyszert szedni, de nem tudom hogy mire számíthatok. Tudom hogy ez egy hormonbomba és véleményeket tapasztalatokat szeretnék gyűjteni, akár mellékhatásokrol vagy bármirol , esetleg hogy később miután gyereket vállaltatok volt e valami probléma! előre köszönöm

2016. jan. 22. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Hat eve szedem. Ha kerdesed van batran :)
2016. jan. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 3 évig szedtem és kb. 2 hete hagytam abba a szedését. Állandóan visszatérő hüvelygombát okozott nekem, annyira legyengítette az alsó nyálkahártyám védekezőképességét. 2-3 havonta rohangáltam az orvoshoz, ami nem 2 Ft volt + még az állandó kúpok, kenőcsök, tabletták ára, amit felírt. Nekem ezenkívül 0-ra csökkentette a libidóm. Hónapokig nem gondoltam a szexre, egyszerűen nem foglalkoztatott, eszembe sem jutott. Majdnem ráment a kapcsolatom, ami érhető is, hiszen volt olyan, hogy a párom hetekig nem érhetett hozzám, annyira nem akartam ma szexet. Amikor együtt voltunk, akkor is csak kb. "muszáj"-ból és alig vártam, hogy vége legyen, mert nekem hüvelyszárazságot is okozott. Nyilván jó volt, hogy a ciklusaim pontosak voltak és, hogy a teherbeeséstől sem féltem. Viszont nekem sokkal jobb, hogy most nem szedem. A libidóm napról-napra egyre nagyobb, egyre inkább kívánom a szexet. A folytonos gombát pedig még éppen próbáljuk kikezelni az orvosommal. Most min. fél évig nekem NO tabletta, utána lehet, hogy fogunk próbálkozni egy alacsonyabb hormontartalmúval, hátha az nem okozna az előzőhöz hasonló panaszokat nekem. De van, aki 10 évig szedi és semmi baja. Van, akinek pedig folyamatos problémákat okoz. Ez emberfüggő, erre ne alapozz! Majd kiderül, hogy nálad mi a szitu! :)
2016. jan. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam is folyamatos kellemetlenségeket és fertőzéseket okozott.
2016. jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenkinél más mellékhatása van, pontosan a hormontartalma miatt.

Ilyenek lehetnek pl. hízás, pattanások, gombás fertőzésre való hajlam, fejfájás, stb. Ezek a betegtájékoztatón rajta vannak.

Én több mint 8 évig szedtem és viszonylag későn, 35 évesen lettem terhes, nálam szerencsére nem okozott problémát, miután abbahagytam 2 hónapra rá terhes lettem.

De ez mindenkinél más.

2016. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 6 éve szedem, írj nyugodtan bármivel kapcsolatban! :)
2016. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!