Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha a tri-regol fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a tri-regol fogamzásgátló tablettát a menstruációm második napján veszem be először és egy hónapig óvszerrel is védekezünk, akkor a második hónapban már védettséget nyújt?

Figyelt kérdés

Régebben szedtem tri-regolt és tudom hogy a menstruációm első napján kell beszednem az első tablettát, de ma jött meg a menstruációm és nem irattam ki a tablettát az orvosommal (vasárnap révén ugyebár nem rendel). Ha holnap kiiratom és be is veszem, akkor a kérdésben leírtak alapján védett lennék? Illetve vehetek-e be két szemet egyszerre az elmaradt első nap miatt?


Nem szeretnék egy újabb hónapot várni a tablettával. Mivel aggódósak vagyunk a párommal, egy hónapig a tabletta mellett óvszerrel is védekeznénk és ha most várnék még egy hónapot, az két hónapot jelentene ahhoz, hogy óvszer nélkül szeretkezhessünk.


2016. jan. 24. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad is használjatok gumit még egy hónapig akkor biztos nem lesz baj. Viszont ne vegyél be 2 tabit ugy tudom az a beteg tájékoztatóban is benne van.
2016. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Úgy emlékszem a tájékoztatóban az van, hogy az elmaradt tablettát minél hamarabb pótolni kell. De mivel én nem elfelejtettem, viszont elmaradt tablettának számít, ezért gondoltam a két tablettát. Illetve ha holnap (a 2. napon) veszek be tablettát, akkor az első, vagy második tablettát vegyem be?
2016. jan. 24. 18:28
 3/7 anonim ***** válasza:
"Abban az esetben, ha csak a menstruáció 2-7. napján kezdi el a Tri-Regol 21+7 szedését, akkor az elkövetkező 7 napban kiegészítő fogamzásgátló eljárást (például óvszer, pesszárium) is alkalmaznia kell - ez azonban csak az első csomag szedésének ideje alatt szükséges." (Forrás: [link]
2016. jan. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vagyis ez azt jelenti, hogy a második napon is elkezdhetem szedni? A kigészítő védekezést egyébként is egy hónapig terveztük.


Bocsánat az értetlenkedésemért, csak biztosra szeretnék menni.

2016. jan. 24. 18:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, azt jelenti, és a legelső tablettát szedd be.
2016. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kimaradni úgy tud tabletta, ha már szeded. Te még nem szeded, vagyis hülyeség bevenni két szemet, mivel nincs szó kimaradásról!

Szedd akkor el a második napján a vérzésednek és utána még 1 hétig kell kiegészítő védekezés. De ha te attól biztosabbnak érzed, akkor használjatok gumit az egész levél alatt.

2016. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben:) Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)
2016. jan. 24. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!