Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tablettával kapcsolatos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tablettával kapcsolatos kérdések. Ilyen előfordulhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még nem szedtem tabit, most megyek vissza a dokihoz feliratni. Megvannak az eredményeim is , ha rendben vannak és felír tablettát az orvos, és elkezdem szedni, és már letilek az 1 hónap, és gumi nélkül meg minden más nélkül védekezünk, olyan lehet hogy esetleg a tabletta mégsem hatásos a szervezetemre?

Tehát valami miatt nem okoz védelmet..mert én ettől félek csak. Ezt hogy lehetne kideríteni? Vagy akármi van ad védelmet?

Illetve a másik. ugye mensi első napján kell elkezdeni, de én esti 8 órás szedésre akarok állni. Mi van ha egy keddi napon megjön mondjuk, reggel 6kor..akkor bevehetem kedd este 8kor? Illetve ha kedd éjfélkor jön meg.. bevehetem másnap szerdán este 8kor?

Nagyon félek attól h a szedésnél elrontok valamit..

20L


2016. febr. 13. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Aki rendszeresen szedi, az védve van, nem hallottam még olyanról, aki rendszeres szedés mellett lett terhes. Olyanról hallottam már viszont, aki néha-néha trehányan kihagyott pár bogyót és csodálkozott, hogy becsúszott a baba... Szóval rendszeresen kell szedni és ilyen szempontból nem lehet baj. Persze ne feledd, semmi sem nyújt 100%-os védelmet. Ha nem érzed magad biztonságban, akkor ne élvezzen beléd a párod.

Olyan lehet viszont, hogy más negatív mellékhatások jelentkeznek pl köztivérzés, mellfájdalom, esetleg hízás, libidó-csökkenés, de ezek le lesznek írva betegtájékoztatóban. Ha pedig 3 hónap után is jelentkeznek mellékhatások, akkor nem jó a gyógyszer, vissza kell menned a dokihoz.

Igen, aznap amikor megjön nyugodtan elkezdheted este 8kor. :)

2016. febr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Annyival azért kiegészíteném az első válaszoló válaszát, hogy bizony ha a gyógyszerbevételt követő 4 órában hányás, hasmenés jelentkezik, akkor hiába nem hagyott ki szemet az illető, akkor pótolni kell a kimaradt szemet, hisz nem biztos a felszívódás, ezáltal csökkenhet a hatás. Illetve antibiotikumok és különböző nyugtató hatású szerek, teák is csökkenthetik a hatását, vagy akár hatástalaníthatják is, így ilyen esetben pl. a teljes antibiotikum kúra alatt és még utána 1 hétig erősen ajánlott a kiegészítő védekezés.

Viszont ha kiváltod a felírt fog. gátlót, akkor első dolgod legyen, hogy a betegtájékoztatót elolvasod, akár többször is és abban minden hasznos infó benne van!

2016. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!