Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mesélnétek a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mesélnétek a fogamzásgátló tablettával kapcsolatos élményeitekről? Szeretném elkezdeni szedni. (29/L)

Figyelt kérdés

Két hét múlva megyek a nőgyógyászomhoz, de előtte szeretnék olyanokkal beszélni, akik tartósan szedik/szedték.

Csak nemrég veszítettem el a szüzességem, de az óvszert nagyon illúziórombolónak tartom, illetve a stabil párkapcsolatomban szerintem jobban megérné a fogamzásgátló.

Kicsit félek tőle, mert olvasgattam a kérdések között, és sok negatívumot is írtak... Nekem a doki már ajánlotta egyszer a hormonzavarom miatt, de feleslegesen nem szívesen tömtem volna magam.

Mennyivel másabb így a szex, mint gumi nélkül?

A hét napos szünetben is védve vagyok?

(amint kézhez kapom a gyógyszert, a betegtájékoztatót is el fogom olvasni)



2015. jan. 12. 12:53
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Bocsánat, 19 éves vagyok.

Nem tudom, hogy sikerült félreütnöm. :)

2015. jan. 12. 12:54
 2/22 A kérdező kommentje:

*mennyivel másabb így a szex, mint gumival

(bocsánat, két vizsga között vagyok és telefonról)

2015. jan. 12. 12:55
 3/22 anonim válasza:
NuvaRing hüvelygyűrű a volt párom ezt használta és minden rendben volt részünkről.
2015. jan. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ez egy Ferudi elgépelés volt!

Ilyen fiatalon óvszerrel védekezz!

Ha nagy a baj, esemény utáni!

Ha csak a gyanú is fölmerül benned, uzsgyi az orvoshoz!

2015. jan. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Számomra ugyanolyan jó volt a szex óvszerrel és óvszer nélkül is. Csak jól kell megválasztani az óvszert.


Én szedtem úgy 7-8 évig fog.gátlót,többfélét is megszakításokkal, mert volt, hogy éppen abbahagytam, hisz nem volt párom. Számomra minden rendben volt, mindig rendesen szedtem és sose szedtem mellette más gyógyszert,aminek hatása lett volna.


A 7 napos szünetben is védve vagy.

2015. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Szerintem az esemény utáni durvább, mint a fogamzásgátló...


Hát nem tudom, mint már írtam, a nőgyógyászom szerette volna, ha szedek a hormonszintem miatt (akkor nem volt barátom...), és most praktikusnak is érezném.. csak ugye olvasni sok rosszat is.

Nekem óvszerrel nem túl jó, mert érzem a gumit + a páromnak sem nagyon "szereti" a pénisze. (ő nem tudja, hogy szeretnék szedni gyógyszert, magától nem kérné tőlem)

2015. jan. 12. 13:02
 7/22 anonim ***** válasza:

Májusban lesz 2 éve, hogy Yasminelle tablettát szedek. Nekem ez az első fogamzásgátlóm. A nőgyógyászom ajánlotta.

Tartós kapcsolatban élek. Mivel én nem bízom az óvszerben, ezért nálunk csak a gyógyszeres módszer jöhetett szóba. Pedig a párom nem nagyon örült annak, hogy gyógyszerezni fogom magam.

A gyógyszer teljesen felborítja a hormonháztartásodat.

Kell egy kis idő míg megszokja a szervezeted.

Nálam mellékhatások nem jelentkeztek. Viszont most ősszel, szeptember végén tartottam egy hosszabb szünetet, mert nem éltünk nemi életet (távkapcsiban vagyunk),nem kezdtem el egy újabb levelet, viszont 1 hónap után se jött meg, mikor kellett volna. Szilveszterkor bevettem egy 72 órás eseményutánit (megszakításossal védekeztünk és a végén paráztam), aminek köszönhetően megjött rá egy hétre. Tehát rám csak annyiban hatott negatívan ez a Yasminelle, hogy ha nagyobb szünetet szeretnék tartani, akkor nem jön meg az első hónap után. (Egy nőgyógyász oldalán olvastam hogy természetes, ha 3 hónapig esetleg nem jön meg.)

Ha rendszeresen szeded, akkor a 7 napos szünetben is védett vagy.

Most karácsonykor próbáltuk ki először gumi nélkül. A jelenlegi párommal veszítettem el a szüzességemet, szóval nekem ez a karácsonyi alkalom volt az első, hogy gumival voltunk együtt, előtte nélküle.

Hát mondanom se kell, teljesen más volt, pedig ultravékonnyal csináltuk.

Nem éreztem annyira, meg nehezebben nedvesedtem mint előtte. Plusz mikor leszedte a gumit és kielégítettem orálisan, a gumitól iszonyatosan sz..r íze volt.


A gyógyszert személy szerint biztonságosabbnak érzem és nagyon jól bevált.


24 N

2015. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Igen, a guminak az íze is rossz (bár ugye van ízesített), meg engem kicsit ki is dörzsölt... (pedig síkosítót is vettünk hozzá)

Úgy vagyok most vele, ha nagyon nem felel meg nekem, akkor abbahagyom, és keresek valami mást, vagy megszokom az óvszert... de olyan jó lenne érezni magamban egy kicsit. :) (a megszakításos módszert nem akarom kipróbálni, nem szeretek játszani a szerencsémmel)


Mindenki, aki válaszolt, zöld kezet kapott! :)

2015. jan. 12. 13:29
 9/22 anonim ***** válasza:
Mindenképpen előtte menj el vérvételre,hogy minden rendben legyen! Különösen nézesd meg a trombocyta szinted.
2015. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%

én egy éve szedek kb fogamzásgátlót vérzés csillapítására. hasznosnak bizonyult és mellékhatása sem lett nálam, szóval szeretem.

szexelni sokkal-sokkal jobb így. főleg a páromnak.

a 7 nap alatt is védve vagy, de ezek úgyis rajta lesznek a tájékoztatón.

nem kell elhinni minden rosszat amit mondanak róla neten, mert sok hülyeséget beszélnek. általában nem szokott baja lenni az embernek tőle, főleg nem manapság.

ha állandó partnered van hosszabb ideje és mindketten egészségesek vagytok, akkor szerintem elkezdheted szedni.

2015. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!