Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mik a tapasztalataitok a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik a tapasztalataitok a Ditinell nevű fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés
Most kezdenék el fogamzásgátlót szedni és a nőgyógyász a Ditinellt írta fel, de kicsit bizonytalan vagyok, mert semmi kérdést nem tett fel az egészsegemmel kapcsolatban csak adott egy random receptet. Elég vegyes dolgokat olvastam róla. Elmenjek magándokihoz is vagy próbáljam meg a Ditinellt? (Vashiányon kívül nincs más problémám) Nektek milyen pozitív/negatív élményetek van ezzel a fogamzásgátlóval?
2016. febr. 26. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok mondani, én tegnap kezdtem el szedni. A saját választásom volt, mert összehasonlítottam az összeset, amit jelenleg kapni lehet és ez volt a legalacsonyabb hormontartalmú gyógyszer. 2014 óta van forgalomban hazánkban. Tapasztalatok én sem találtam, bár az amúgy sem mérvadó, úgyhogy úgy döntöttem, majd kitapasztalom magamnak.

Mielőtt erre adtam volna a fejem, megcsináltattam a Leinden mutációs vizsgálatot, bár van még több trombózis panel kezdésnek elégnek gondoltam ezt, illetve az évi rákszűrést is megejtettem.


Szóval: rákszűrés tutira kellene, vérvétel nem feltétlenül, gondold át, hogy volt-e a családodban trombózisos eset, mert ezek a gyógyszerek növelik a kockázatát, esetleg csináltass ezzel kapcsolatban vizsgálatot, a betegtájékoztatóban leírt kockázatfaktorokat pedig mérlegeld.

2016. febr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így a végén azt tudom mondani, hogy az első héten nagyon rosszul voltam tőle (hányinger, nagyon erős hangulatingadozás, néha szédelgés), a havim elhúzódott majd 2 hétig, abból 1 hét pecsételős volt, de elmúlt. Már jól vagyok, kicsit nagyobb az étvágyam illetve a trombózis-paranoia megmaradt, de minden rendben.
2016. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!