Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi lehet a következménye...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet a következménye annak, hogy nem a vérzés első napjától vettem be a legelső fogamzásgátlót, hanem barnázáskor, és nem is jött vér, el is múlt a menstruációm?

Figyelt kérdés
Ez nagyon nagy baj? A betegtájékoztató semmit nem ír erről.
2016. márc. 20. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
semmi. az én tabimat a mensi 5. napján kellett elkezdenem. egyrészt nem is vérzek 5 napig.. másrészt mivel megyek wellness-re csúsztattam a gyógyszerem. két legutolsó gyógyszert nem vettem be, jön a pihenő időm, utána elkezdem szedni. tehát így a mensi "rendszerem" két nappal előrébb hoztam. nem tudom érted e hogy mit szerettem volna megfogalmazni :D
2016. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem igen.:D De ez más, mert azt írja a tájékoztató, hogy 1. napon ha beveszed, azonnal védve vagy, ha 2.-5. (nem baj ilyenkor ha nem vérzel), akkor 7 napig még nem vagy védett. Na de én a 0. napon vettem be :D És egy csepp vérem nem volt, nagyon kevés barnázás 3 napig, az se folyamatosan, és félek, hogy ez állandó lesz :/
2016. márc. 20. 17:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem nagy baj, csak az első hónapban így nem véd (kell a vérzés bizonyos folyamatok miatt). Meg kell várnod az első megvonásos vérzésed, amikor elkezded az új levelet, akkor leszel védett.

Attól múlt el, hogy bevetted.

2016. márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) De nem úgy van hogy 7 napig nem véd? Ezek az új fajták már azt írják hogy ha nem első nap veszed be akkor egy hétig nem vagy védve, de nem tudom ez vonatkozik e arra is, hogy 0. napon vettem be. Remélem lesz megvonásos vérzésem! :D
2016. márc. 21. 11:57
 5/6 anonim ***** válasza:

De az arra vonatkozik, hogy a vérzés 3-5. napján, de vérzés alatt, ez a lényeg! Mivel neked nem volt rendes vérzésed, nem indult be a kellő folyamat, így az első hónap teljesen másként vonatkozik rád. :)

Tuti lesz, hisz akkor már leesik a hormonszint, kialakul a megvonásos állapot és lesz vérzés, de addig ne kockáztass a védekezés szempontjából.

2016. márc. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na ez az amit nem írtak le :D köszönöm! :)
2016. márc. 21. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!