Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Cypromix nevű tabletta mikortó...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cypromix nevű tabletta mikortól hat?

Figyelt kérdés

Egy hete szedem a Cypromix nevű tablettát. A nőgyógyászom írta fel fogamzásgátlóként. (Igen tudom, hogy nem lehet csak annak szedni de emelett sok pattanásom és erős szőrnövekedésem van) Több kérdésem is lenne igazából. Mikortól hat mint fogamzásgátló? Az orvos azt mondta menzesz 5. napján kezdjem el szedni, a betegtájékoztató szerint akkor egy hét után már védett vagyok, viszont eléggé félek. Biztosan hat már vagy várjam meg a második levél kezdését? És a másik hatására is kíváncsi vagyok hogy mikor fognak elmúlni a pattanásaim? Illetve hogy az enyhíti a szőrnövekedést azt hogy kell elképzelni? Leszedhetem a szőrt (akár a fülem alatti részen) és nem nő vissza, vagy majd kihullik magától? Tudom, hogy ezeket mind megkérdezhettem volna az orvostól de örültem hogy nem ájultam el annyira féltem. (most voltam először nőgyógyásznál)

Előre köszönöm annak aki végig olvassa és válaszol!:)

17/L



2016. márc. 29. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkora felelőtlenség, hogy nem csak endokrinológus írhatja fel ezt a tablettát.. Boldog-boldogtalannak felírják a nőgyógyászok...


Ha szőrnövekedési problémáid vannak, keress fel egy endokrinológust, ne a nőgyógyászodat... Ha pattanásaiddal van probléma, bőrgyógyászhoz menj..

Gondolom húst sem a zöldségesnél keresed, hanem a hentesnél.

2016. márc. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elsősorban fogamzásgátlóért mentem. Amennyiben a többi problémám érdekében akartam volna eljárni más orvoshoz fordulok nyilván. Ezt én is tudom, és későbbiekben el is fogok menni ha nem javul. DE. Mivel fogamzásgátlóért mentem az orvos megvizsgált és utána mondta, hogy ha nekem is megfelel akkor olyan tablettát ír fel amivel a többi gond is orvosolható.

Én is olvastam róla jót rosszat azóta de majd meglátom nekem milyen lesz. Azonban a kérdéseimre még mindig nem kaptam választ.

2016. márc. 29. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha félsz, akkor az első levelet szedd végig, a szünet után pedig már tuti védett vagy. Nekem az első gyógyszernél (Diane35, ennek a tesója) egy hónapot javasolt a dokim.

Viszont nem 100% hogy segít főleg ha ilyen erősek a gondok (ha csak pattanás lenne az még oké, de szőrösödéssel jó eséllyel pco, mielőbb lásson endodoki, mert ha már szeded egy ideje eltűnnek a tüneteid és nem tudnak mit csinálni, csak ha abbahagyod és 3-4 hónap pihenés!).


Nekem közepes akném volt, annyit csinált hogy a homlokomon nem volt tőle... A szőrösödés kb fél év után gyengült, kevesebb nő vissza, nem hullik ki, bár nekem alapból kevés volt, csak erős szálú az a kevés. Később Belarát kaptam, szintén ilyen célú antiandrogén, gyönyörű súlyos akném lett tőle, hegesedő.


Én a helyedben még az első levél alatt elmennék egy másik dokihoz is hogy ő is ezt ajánlja-e mert a dokik nagyon szeretik lepasszolni a betegeket, elfedi, de nem oldja meg! Én 5 évig szenvedtem a gyógyszer mellett az aknétól, mire hajlandóak lettek segíteni, mire olyan dokit találtam, aki nem a tüneteket kezeli, hanem engem. Mint kiderült az aknémat (a simát, amit nem a Belara) egy sima bőrfertőzés okozta, antibiotikum is ennyi, bababőröm van!!

2016. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!:) Akkor inkább végigszedem az első hónapot és majd utána már nem fogok félni. A szőrösödésem nekem sem annyira durva, vékonyszálú, kevés csak nagyon sötét ezért zavar.

És nagyon örülök hogy végül neked jóra fordult a bőröd! Szuper lehet!:)

2016. márc. 29. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!