Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ellaone eseményutáni fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ellaone eseményutáni fogamzásgátló. Milyen tapasztalatotok van erről? (Fontos)

Figyelt kérdés

A párommal együttlét után észrevettük hogy a gumi nincs a helyén (felcsúszott). Nagyon megijedtünk és egyből nőgyógyászhoz mentünk. Felírták az Ellaone nevű tablettát amit nagyjából 2 órán belül be is tudtam venni (kicsit talán előbb). A gumit eltávolítottuk és jó alaposan le is zuhanyoztam ezután vettem be a tablettát. Bevétel után nemsokkal enyhe haspuffadást és fájást tapasztaltam. Nagyon félek hogy esetleg terhes lehetek. Március hónap elején volt az utolsó vérzésem és Április elején kell lennie a következőnek. Korábban volt már tapasztalatom sajnos esemény utáni tablettához és az elég rendesen eltolta a menzeszem. Másfél 2 évbe telt mire újra helyreállt.

Lehetek-e így is terhes? Mikor érdemes tesztet csinálni? 2 hét múlva? Milyen tapasztalatotok van erről mennyire használ? Kinek milyen mellékhatás jelentkezett?

Elolvastam a tájékoztatót részletesen és le volt írva hogy más más tünetek tapasztalhatók.

Köszönöm szépen a válaszokat.



2016. márc. 26. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvileg ha az aktus idején -5 nap még nem volt peteérésed, akkor hatásos. A hatásmechanizmusa le van írva a tájékoztatójában és azok a kivételek is amikor nem használ, valamint az esetleges mellékhatásai is. Ha doki írta fel neked, akkor valószínűleg nem véletlenül tette, de azért nézd át a tájékoztatót, és ha valami olyan dolog merül fel ami az szerint nem normális érdemes elmenni inkább a dokihoz, arra ugyanis nem nagyon van garancia hogy mindenkinél ugyan úgy hat, vagy ugyanaz lesz az eredmény nálad is mint nála. Minden ember más.


Ha nincs meg a tájékoztatója ennek a gyógyszernek akkor itt megtalálod: [link]

2016. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Nekem pont az előző hónapban kellett bevennem az ellaone-t, a bevétel után 2 nap múlva megjött a "mesterséges" vérzésem, amit a bogyó váltott ki majd a rendes is, tehát 2 hétig menstruáltam. Azóta nem jött meg, pedig már 5 napja kellett volna, de gondolom jól felborított ott bent mindent. A lényeg, hogy ne félj, nekem a doki azt mondta, h a tabletta bevétele után pár napon belül meg kell jönnie, ha nem jön meg akkor meg sajnos a teszt.. Egyébként én nem voltam rosszul tőle, de egy barátnőm hányt stb, szóval szerintem mindenki szervezete máshogy reagál rá.
2016. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!