Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menstruáció késleltetése...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menstruáció késleltetése fogamzásgátló mellett, hogyan?

Figyelt kérdés

Üdvözletem,

A kérdésem fogamzásgátlóval kapcsolatos. Yasminelle tablettát szedek, viszonylag rövid ideje, második hónapja. Pajzsmirigy gondok miatti cikluszavarra kaptam. Korábban sosem szedtem gyógyszert, így tapasztalatom sincs a hatásaival.

A problémám az, hogy szeretném "eltolni" a menstruációmat más időre, mint amit így a gyógyszer beállít. A tájékoztatóban két módszert is írtak, az egyik az, hogy szünet nélkül, folyamatosan szedem a tablettát (erre azt írták, hogy nem javasolt), a másik, hogy 7 nap helyett rövidebb szünetet tartok két levél között.

Melyik módszer a biztonságosabb? Szabad valóban szünet nélkül szedni tovább, vagy, mivel ilyen rövid ideje szedem a gyógyszert, még nem érdemes?

Illetve, ha azt a módszert választom, hogy rövidebb szünetet tartok két levél között, akkor ezt megtehetem kétszer egymás után? (Kb. 4-5 nappal szeretném előrébb hozni a menstruációm kezdetét, tehát így két hónapban kéne egymás után rövidítenem.)

Melyik módszer a kevésbé kockázatos? Illetve milyen mellékhatásokra számíthatok? Bármelyik megoldást választva: számíthatok rá, hogy a következő levél után már az "új rend" szerint jön meg a vérzésem, vagy kell neki plusz egy hónap, hogy újra beálljon?


Tisztában vagyok vele, hogy erre a nődoki tud 100%-os választ adni, de mivel magánorvoshoz járok, és nem mostanában tudok bejutni hozzá, ezért próbálkozom online felületen is.

Amennyiben valakinek van tapasztalata, annak a válaszát megköszönöm.



2016. ápr. 9. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm simán bejátszotta fél éven belül 2 -szer is, hogy megszakítás nélkül továbbszedte. Nem nagyon volt mellékhatás.
2016. ápr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

úgyis jön majd vki aki osztja az észt..

én a szüneteltetést választottam, szerintem az egészségesebb ha fogalmazhatok így. pihi idő előtti két gyógyszert nem veszem be. közben a szünet alatt megjött és folytattam az a hét nap után a gyógyszert. ugyanígy a következő hónapban. szerencsére nekem volt két hónapom az átállásra, több napot nem hagytam volna ki. wellnesselni mentünk 4 napra pont ez idő alatt jött volna meg és tamponnal nem szívesen termálozok...

2016. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Itt is hasonló dologról van szó, nyáron 9 napra megyünk nyaralni párommal július elején. Sajnos a rendszertelenség miatt nem tudtunk ehhez időzíteni - hamarabb lett lefoglalva a szállás, minthogy szedni kezdhettem volna a gyógyszert.


Második, szüneteltetés alatt mit értesz? Nem 7, hanem 9 nap szünetet tartottál? Vagy csak 21 helyett 19 nap után hagytad abba? Nem teljesen értem. Ha hamarabb hagyod abba, akkor a védelem is csökken, nem?


Nekem ez szerepel a betegtájékoztatóban:

"A menstruáció első napjának megváltoztatása: Mit kell tudnia?

Ha az utasítások szerint szedi a tablettákat, a menstruációja/megvonásos vérzése a tablettamentes héten fog kezdődni. Ha meg kell változtatnia ezt a napot, ezt a tablettamentes periódus rövidítésével (de soha ne hosszabbítsa - 7 nap a maximum) teheti meg. Ha például a menstruációja általában péntekenként kezdődik, és ezt keddre (3 nappal korábbra) akarja változtatni, az új csomagot a szokásosnál 3 nappal korábban kell elkezdenie."


Csak nem tudom, mennyire cink, ha ezt két hónapban egymás után csinálom meg, főleg így, hogy még nagyon friss a szedés. :/

A másik verziónál nem ír semmi extrát, de úgy kezdi az első mondatot, hogy "még ha nem is javasolt", megtehetem a szünet nélküli szedést, és ez elbizonytalanít. Meg persze mind a két verziónál írja, hogy lehet áttöréses vérzés, mint mellékhatás.


Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek!

2016. ápr. 9. 19:00
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Én nődokimat kérdeztem és két lehetőség van:


1. rövidíted a szünetet! A tablettás időszakot sose szabad, mert csökken a védelem!! Tehát a hét napos szünetből lehet 2-4 napot levágni. Ezt addig teheted meg, amíg arra a napra nem esik, amelyikre szeretnéd. Tehát 2-3hónap egymás után akár. Én is kétszer tettem meg, semmi gond nem volt.


2. szünet nélkül folytatod a levelet, így kimarad az adott vérzés, de ugyanarra a napra fog esni. Ez évente 2x lehet eljátszani.

2016. ápr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4 A másodiknál miért esik ugyanarra a napra? Ha nem tartok egy hét szünetet, akkor legközelebb egy héttel előbb kell megjönnie, nem? Vagy én gondolom rosszul?


Mindenesetre köszönöm a megerősítést, valószínűleg az első verziót fogom alkalmazni én magam is jövő hónaptól. :)

2016. ápr. 12. 10:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért mert akkor nem változik a vérzés kezdő napja, csak abban a hónapban nem lesz. :) Ha azt akarod, hogy másik napon legyen ezután a kezdés, akkor kell levágni a szünetből.
2016. ápr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csúsztattam a hónapban, viszont most alig-alig van vérzésem. Ötödik napon kezdtem szedni a gyógyszert újra, a hatodikon jött meg, de kb. csak mintha erősebb foltozás lenne, annyira gyenge. Ez normális, nem lesz ebből gond? Még jövő hónapban is csúsztatnom kéne, de ilyen formán tartok attól, hogy esetleg már meg sem jönne. :/
2016. máj. 13. 10:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kevesebb, nekem konkrétan elmúlik amint elkezdem újra!

Szerintem megcsinálhatod, jobb mint többször egy-egy napot mint kétszer többet.

2016. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha késleltetni akarod, akkor a 7 napos szünetet hagyd ki, kezd el a második levelet, egyből az első után a gyógyszerből, és ha az elfogyott, akkor hagyd a 7 napos szünetet! :)
2020. febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!