Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen legyen egy hasznos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen legyen egy hasznos fogamzásgátlásról szóló óra?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni, mire lennétek kíváncsiak ebben a témában? Milyen tapasztalataitok vannak az ilyen jellegű foglalkozásokkal kapcsolatban?

(Interaktív óra)


2016. ápr. 14. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerezzél egy abosrtuszról szóló dokumentumfilmet..én ezzel indítanék, sokkolódjanak le. Ha ez megvan lehet beszélni a módszerekről
2016. ápr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát legyen hasznos és szóljon a fogamzásgátlásról :D

Na jó komolyra fordítva a szót: Szerintem a legfontosabb, hogy ismertesd a fogamzásgátlás szükségességét, annak a veszélyeit ha elmarad. Továbbá hogy igazán hasznos és informatív legyen vázold fel a lehetőségeket. Mert ugye ha elmegyek egy "Hogyan legyünk gazdagok" c. előadásra, ne mcsak az érdekelne, hogy mennyire fontos gazdagnak lenni, hanem az is, hogyan lehet gazdagodni. Szóval ismertess minél több fogamzásgátlási módszert és persze mindél térj ki a pro és kontra tulajdonságokra, hogy melyik mennyire hatékony.

2016. ápr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

hogyan érhetőek el?

pl. mi kell ahhoz (pl. életkor, szülői engedély stb.), hogy tablettát/pesszáriumot/méhbe helyezhető eszközt használjon.

mire figyeljen az orvosnál (pl. vérvizsgálat nélkül felírt tablettát ne szedjen be stb.)


mondjuk szerintem érdemes lenne csak a lányoknak tartani egyet, mert a fiúk előtt sokkal neccesebb kérdezni, plusz jó eséllyel szétröhögik a dolgot, plusz a kotont leszámítva gyakorlatilag közük nincs a fiúknak a dologhoz...


közös órát inkább a nemi betegségeknek kellene szentelni.


szerintem.

2016. ápr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem olyan emlékeim vannak, hogy mindenki poénra vette még 9. felett is, bár lényegesen jobb volt, mint 6. osztályban.

A legtöbbnek csak annyi maradt meg, hogy "ingyen óvszer!!!" és belemarkoltak és zsebre dugták.

Valamint rémlik egy műmell is, amit körbeadtak a csomók kitapintása céljából, nekem ez tök kellemetlen volt, hogy mások előtt tapogassak egy műmellet.


Szerintem az lenne a legjobb, ha papír alapon is megkapnák egy olyan táblázatba rendezve a fogamzásgátló módszereket, ami összehasonlítja különböző szempontok alapján (ár, hízás, ismétlés szükségességének ideje, kellemetlenségek, pearl-index).

Meg jó lenne, ha a kevésbé népszerűeket is megemlítenék. Például én az injekciós verziót teljesen elfelejtettem, nemrég hallottam újra a nőgyógyászomtól.

Ami még szerintem fontos, hogy a népszerű tablettánál hasznos lenne kiemelni, hogy mennyire hosszú a betegtájékoztatója (szemléltetni is), és kitérni arra, hogy mennyire sok mellékhatása és negatív következménye lehet a szedésének. (Nekem 3 hónap után szövődményes migrénem lettem tőle, a neurológus eltiltott a szedésétől örökre). Így talán a lányok is jobban átgondolják a szedését és a fiúk sem várják el, hogy majd a lány szedi a bogyót és meg van oldva minden.

Esetleg a használatukról is lehetne rajzolt képet mutatni, nekem ezek a felhelyezések és levételek mindig rejtélyesek voltak a testen belüli eszközöknél.

Ami még szerintem hasznos lenne, hogy az egyes módszerek helyes használatát elmondani, bemutatni ÉS kitérni a leggyakoribb hibákra is, ami ugye a hatásosságát jelentősen csökkenti és a bajt okozza legtöbbször.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem segítettem.

2016. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne a könyvek, hanem a józan paraszti ész legyen az alapja.

Tehát abból indulj ki hogy ez egy tudatlan, kufircolós népség. Nem tudják mikor kell terhességi tesztet venni, és hogy hol kaphat, hogy mikor tesztelhetnek, nem tudják mi a középsugaras vizelet

2016. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jaj, véletlenül elkuldtem.

Szóval hogy semmit nem tudnak es gyakorlatiasan a szájukba kell rágni.


Óvszert mindenképpen vigyél be és vagy te vagy valaki húzza fel. Ne seprűnyélre! A mi agyatlan biosztanárunk azt csinálta. Nyilván lötyög rajta.

Szóval valami zöldségre vagy műfütyire.


És tényleg jó ötlet a terhesség megszakításról is szót ejteni. Hova, menj, aznap nyilván nem csinálják meg, mennyibe kerül, hogyan csinálják.


Meg át lehet futni a fog. gátló módszereket. Előny, hátrány, ki mit használhat, nem használhat. És a gumit és tablettát kiemelten elnondani. Ezek úgy eszik a gyógyszert, mint ha cukor lenne, aztán meg néznek hogy baba van.


Tulajdonképpen ezt egy óra alatt meg sem lehet csinálni. Valami sorozatba kéne.

2016. ápr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Általános iskolába volt nekünk ilyen óra.

Hozott a hölgy nagyon kiábrándító képeket nemibetegségekről. Utána meg egy műpéniszen megmutatta hogyan kell felhelyezni az óvszert.

2016. ápr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehetőleg minden lehetőséget vázolj fel előnyökkel és hátrányokkal. Mindezt úgy, hogy ne legyél "részrehajló", ne a saját véleményedet hangoztasd, hanem azt, hogy több dolgot figyelembe véve a két félnek és az orvosnak közösen kell eldönteni, hogy egy adott személy számára mi a megfelelő választás.

Célszerű beszélni az abortuszról is (módszer, szövődmények, jogi szabályozás).


Egyébként nem tudom milyen végzettséged van és mennyit tudsz a fogamzásgátló módszerekről, de szerintem célszerű olyanra hagyni a felvilágosítást, aki ért hozzá, nem mond butaságokat (már csak abból kiindulva, hogy itt ezen az oldalon mekkora ökörségek terjednek).

2016. ápr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

védőnőnek tanulok és ez egy gyakorló óra lesz amit a csoporttársaimnak adunk elő,

vannak ötleteim, csak kíváncsi voltam hogy más mit tart fontosnak

és igazad van sajnos tényleg sok érdekes kérdés van ezen az oldalon

2016. ápr. 20. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!