Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hasmenés esetén nem lesz gond...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hasmenés esetén nem lesz gond ha a végére 1 szemmel kevesebb marad? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több mint 1 éve szedem a Symicia fogamzásgátlót. Most először van hogy van egy kis hasmenésem. A gyógyszert fél 12-kor szedtem be, fél 3-kor kezdett el menni a hasam, szóval ugye nem biztos hogy felszívodott.

Ha beveszek +1 szemet 12 órán belül, hogy pótoljam, akkor nem lesz gond ha a végére 1 szemmel kevesebb marad? Mert ezt nem találtam a betegtájékoztatóba...


2016. ápr. 17. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
4 óra alatt elvileg felszívódik teljesen a tabletta, nem kell pótolni, de ha bizonytalan vagy, hívd fel az ügyeletet
2016. ápr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy 3-4 óra alatt szívódik fel, de ugye nálam pont az alsó határ van, vagyis a 3 óra. Szóval a betegtájékoztató szerint is jobb ha pótolom, de nem tudom nem-e lesz gond ha a végére 1 szemmel kevesebb marad. :(
2016. ápr. 17. 14:48
 3/6 anonim ***** válasza:
En veletlenul vettem be anno 2t igy ugye elobb fogyott el. 1 nappal elobb megjott ennyi. Nem lett bajom tole.
2016. ápr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 18. 13:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy ilyen esetben a szünet is tolódik. Elvileg a betegtájékoztatóban van egy ilyen rész, hogy mit kell tenned, ha a harmadik héten felejtesz el bevenni gyógyszert - kezeld úgy az utolsó szemet, mint egy elfelejtett bogyót, és ennek megfelelően járj el.

(A legtöbb gyógyszernél általában annyi szokott lenni, hogy kezdd meg a szünetet azzal a nappal, amikor elfelejtetted, és a szokásos menetrend szerint tarts magad hozzá - tehát ha csak egy maradt ki, akkor egy nappal hamarabb kezded a következő levelet.)

2016. ápr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Így fogok tenni. Jövőhéten fog elfogyni, akkor így hamarabb fog kezdődni a szünetem, és mindent úgy kell csinálnom, mintha időben fogyott volna el, szóval rendes 7 napos szünet után kezdem el szedni!

Már minden világos! Mégegyszer köszönöm! :)

2016. ápr. 24. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!