Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, hogy a kombinált fog. Gátlók-ha a menstruáció első napjától szeded- akkor már egyből védenek?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatóban azt írja, hogy a mensi első napjától véd, de fórumokon azt látom, hogy sokan várnak heteket, hónapokat mert azt mondják az a tuti. Valaki próbálta-e már úgy, hogy a mensi első napjától szedte, és a vérzés megállása után már lefeküdt a partnerével? Mik a tapasztalatok pontosan? Ja meg hogy mi számít a mensi első napjának? A görcs, a minimális vérzés, vagy a rendes vérzés? A partnerem most akar elkezdeni tabit szedni, és azért érdekelnek ezek a dolgok.Na meg a másik kérdés, hogy akkor mikortól ajánlott kiegészítő védekezés nélkül szeretkezni a tabi szedésének elkezdése után?

2016. máj. 20. 16:35
 1/6 Noblesse Oblige ***** válasza:

A tabletta elvileg azért véd az első szemtől, mert a normál női ciklus közepén van peteérés, és lényegében akkor termékeny a nő. Az úgy 2 hét a mesi első napjától nézve kb. A ovuláció idejéig, nincs sok esély a megtermékenyülésre alapból sem. (mert nincs petesejt) Így míg a fogamzás gátló kifejti a hatását addig a szervezet fent vázol okokból nem "termőképes" (sorry a hülye kifejezésért).

Mire jönne az ovuláció addigra meg már kifejti a hatását, így onnantól a tabi véd.


Sokan azért használnak kiegészítő védekezést, mert a nők nagyjának nem ideális a ciklusa (tehát az ovulációja nem pontosan a ciklus közepén van) vagy nem tudják mikor van a peteérése és inkább nem kockáztatnak.

2016. máj. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a doki mondta hogy az első gyógyszer okozta vérzést várjam meg, mert előfordulhat hogy elmarad a vérzés (innen tudni ha pl nem jó a tabletta vagy ha pl túl sok a mellékhatás), ilyenkor meg ne pánikoljak rá, így tudom hogy nem terhesség miatt van, de a vérzés utána lehet óvszer nélkül, beleélvezéssel, mert nem lehet tudni hogy mikor volt peteérés utoljára illetve ha közbejön valami(hányás-hasmenés, antibiotikum, kihagyott szem) az első levél alatt akkor sokkal nagyobb az esélye a teherbeesésnek mint később! Nem kockáztattunk inkább, még váltásnál sem akkor egy hetet védekeztünk mellé mindig. Azt az egy hónapot ki lehet bírni, főleg ha pl pecsétlést okoz akkor nekem nem volt gusztusom se.

A rendes vagy minimális de vérzés számít, tehát barnázáskor nem feltétlen jó elkezdeni mert egyébként hamarabb múlik el tőle, de ilyen esetben akkor sokáig elhúzza a vérezgetést.

2016. máj. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, vannak olyanok is, akik a tabletta mellett még óvszer húznak, vagy megszakítást alkalmaznak, vagy más, teljesen irracionális dolgokat tesznek.

A betegtájékoztatónak higgy, ezeket a tablettákat milliószor letesztelték és nem írnak bele olyat, amiért nem vállalnak felelősséget. (Nyilván egy minimális hibaszázalék van, de az akkor is, ha évek óta szedi valaki.)

2016. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor ha a tabi elkezdése után várunk 1-2 hetet a biztonság kedvéért, akkor már nyugodtan szeretkezhetünk kiegészítő védekezés nélkül? Az egy hónapot szerintem felesleges megvárni
2016. máj. 21. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha még soha életében nem szedett tablettát, már csak azért is érdemes megvárni az 1 hónapot, mert mint fentebb írta valaki, akkor lesztek szarban ha annyi mellékhatás jelentkezik nála, hogy kénytelen abbahagyni 1 levél után, sőt szedés közben, akkor bizony simán összejöhet az a baba. Valamint az is lehetséges, hogy kiderül, hogy egyáltalán nem tud szedni, mert mondjuk minden bevétel után hány, megy a hasa, stb. A fogamzásgátló nem játék. Ha meg eddig tudtatok mást használni 1 hónapot igazán ki lehet bírni. De végülis a ti életetek, ha kockáztatni akartok hajrá. Bár szerintem csak azoknak kellene szexelniük, akik képesek felelősségteljes döntéseket hozni, mint pl felhúzom még 1 hónapig a gumit ha nem akarok gyereksírást hallgatni.


Annak a hozzászólónak pedig aki azt sok emberen volt tesztelve. Ja, sok emberen volt, viszont ideális körülmények között. Teljesen egészséges embereken tesztelik az új készítményeket pont azért, hogy az esetleges egyéb betegségek ne zavarjanak be. Illetve azért is merik ráírni, hogy 0,01% a teherbeesés szedése, mert nem számolták bele, hogy hopp kimarad egy szem, antibiotikumot szed vagy hányt az illető vagy ment a hasa így csökkent hatás mellett nem használtak kiegészítőt. Hanem ez a 0,01% arra vonatkozik, hogy pontos komplikáció mentes szedés mellett minden ezredik nő bizony terhes marad hiába szedi, mert vannak olyanok akiknél nem hat. (pl nem elég erős dózisban szedi, és ez csak az első 1-2 hónap végére derül ki a pecsételő vérzésből)

2016. máj. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam én is, hogy rendes szedés mellet. Régebben szedett már gyógyszert az erős görcsei miatt, de 3-4 év telt el azóta. Akkor nem volt problémája. Azzal peddig tisztában vagyok, hogy az antibiotikumok meg ha kihagy egy szemet az csökkenti a védelmet. De persze úgy gondoltam, hogy ha teljesen rendesen szedi, egy kis odafigyeléssel betartható minden
2016. máj. 22. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!