Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tehetek ebben az esetben?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek ebben az esetben? A többit lent.

Figyelt kérdés
Tegnap voltam orvosnál fogamzásgátlót íratni, először. A doki azt mondta, nyugodtan kezdjem el szedni a fogamzásgátlót (tegnap este be is vettem), mert még csak az 5. napban volt a menzeszem, de tegnap délután óta semmi sem jött (persze én úgy gondoltam, hogy később majd úgyis megindul és még nem lesz vége a menzeszemnek), és úgy néz ki, hogy erre a hónapra vége a menzeszemnek. Jelentheti ez azt, hogy a fogamzásgátló nem fog működni, mert már akkor vettem be, mikor vége lett a menzeszemnek? Várjak a következő menzeszemig és akkor, az első naptól kezdjem el szedni, vagy folytassam, ha már elkezdtem szedni? Csak ebben az esetben, ha folytatom, megakadályozza a terhességet? Segítsetek, kérlek.

2016. jún. 29. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
5. ciklusnapon még elkezdhető, amúgy is elmulasztotta volna, nem a vérzés számít, hanem hogy meg tudja akadályozni a peteérést. Benne voltál az időben, szedd végig, így kisebb az esély a pecsételgetésre amúgy. Viszont amúgy is érdemes az első levél alatt gumival még védekezni, akkor is ha első napon kezdted volna el és az első gyógyszeres megvonásos után lehet már gumi nélkül.
2016. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem ertem a kerdest. Benne van a tajekoztatoban, hogy 1. napon vagy 2-5. napon kell elkezdeni, es akkor szeded jol. Olvasd el a tajekoztatot, mert nyilvanvalo hogy ez meg nem tortent meg. 5. napon meg nem tudom milyen menzesznek kene meg megindulnia (ennek is olvass utana hogy kepben legyel), mert egy az atlagos menzesz hosszusaga, tehat az otodik nap mar az utolsok egyike amikor mar amugy is alig van valami a legtobb nonek.
2016. jún. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy vártam, hogy meginduljon, mivel nálam van, hogy megáll de aztán egyből megindul a vérzés a menzeszem utolsó napjaiban. A használati utasítás pedig angolul van, mivel angliában élek és azért kérdeztem inkább itt. Köszönöm a válaszokat!
2016. jún. 29. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!