Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért akkora mumus a fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akkora mumus a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Értem, lehetnek mellékhatásai, közbeni és utólagos is. De elolvasott mostanában valaki mondjuk egy Algopirin betegtájékoztatót? Ott veseleállástól kezdve minden van, pedig csak egy lázcsillapitó.

Nem kell lazán kezelni a dolgot, a "nőjön meg a mellem és ezért szedem" hozzáállást én sem tartom jó indoknak, ahogy azt az orvost is felelőtlennek tartom, aki trombofilia szűrés nélkül, ránézésre felírja, és utána nem ellenőrzi időnként a nőt.

Sokan sokféle gyógyszert szednek állandóan, aminek rengeteg csúnya mellékhatása van, és nem értem, mi ez a csípőből jövő vagdalkozás ezzel szemben.

Teljesen érthető, ha valaki nem akar szedni, mert nem szimpatikus, hogy igy avatkozzon bele a szervezetébe,nem is ezt mondom most. Csak nem értem, hogy miért van a riogatás.

Igen, én is erősen gondolkodom a fog.gátló felíratásán.

Szóval van itt valaki, aki huzamosabb ideje szedi, és minden rendben? Mert rémtörténetből hallottam eleget.


2016. júl. 1. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Mert hülyék az emberek. Ez gyakorlatilag ugyanaz, mint ami az új Windows 10 körül is volt. Jöttek az okosak, és mondják, hogy "Úristen! Ez a vindóz adatokat gyűjt rólam!". Viszont, amikor mennek kocsival valamerre és netán GPS mondja, hogy merre kell menni, bele sem gondolnak, hogy "Úristen! Ezek pontosan tudják, hogy hol vagyok!".


Na, nagyjából ugyanez a helyzet a fogamzásgátlókkal is. Épeszű magyarázat nem hiszem, hogy van rá. De tekintve, hogy itt mennyire vannak képben az emberek a szexualitással, valahogy nem is lepődöm meg.

2016. júl. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a dolog. Először is elmész egy épeszű nőgyógyászhoz, aki azért meg is vizsgál téged, mielőtt felírja a fogamzásgátlót. Aztán, ha nem válik be, mert valami rendelleneset tapasztalsz vele, akkor nem ide rohansz kérdést feltenni (ahogy azt ilyenkor szokás), hanem a nőgyógyászodhoz.


Sőt, az igazán jó nőgyógyász véleményt tud mondani arról is, hogy egyáltalán fogamzásgátló tabletta az ideális választás-e. Merthogy van más is.

2016. júl. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én leszarlak, hidd el. :D Ha nincs elég IQ-d megválaszolni egy kérdést, tovább kell lapozni, van még sok ezer.
2016. júl. 1. 16:16
 4/14 A kérdező kommentje:

Hoppsz, ez természetesen a 2.nak ment.

És persze, hogy orvoshoz fogok menni, nem is kérdés.

De tapasztalatokat nem tudok tőle kérdezni.

2016. júl. 1. 16:17
 5/14 anonim ***** válasza:

Azért nem egészen ugyanaz mint a fent említett példák. Való igaz, hogy a többség gond nélkül használja, de nem kell elbagatellizálnia dolgokat.


Kell előtte egy alapos kivizsgálás,ha minden oké, és ha nem jelentkezik semmi mellékhatás a szedésed alatt sem akkor biztonságos.

De a hormonrendszer, amibe ez beavatkozik, az mindenkinél más, ezért lehet egyéni eltérés.

2016. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezt írtam is a kérdésben.

Természetes, hogy mindenkire másképp hat.

2016. júl. 1. 16:20
 7/14 icu75 ***** válasza:
Kedves kérdező,teljesen igazad van,érdemes fogamzásgátlót szedni az általad írt lelkiismeretes orvosi ellenőrzés mellett. Egy jól választott fogamzásgátlónak nincs mellékhatása és a legbiztosabb védekezési mód. Én 17éves koromtól 30éves koromig szedtem tri-regolt(azaz 13évig) nem volt semmi problémám,sőt teljesen el tudtam lazulni a szexben,nem volt ott a "nem kívánt terhesség" mumusa. Persze szülés után azért inkább hormonmentes megoldást választottam azóta spirált hordok,avval sincs gondom. Mindenkinek más a szervezete,magának kell rájönni (orvosi segítséggel) hogy mi jön be. Alapból elutasítani ezt a fogamzásgátlási módot butaság.
2016. júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fogamzásgátlótól nulla a libidóm és világvége hangulatom van. Ha meg nem szedem akkor a görcsökbe halok bele. Egyszer próbáltam másikat, attól meg a fejem fáj. Ha szünetet tartok, minden egyes alkalommal újból el kell szenvednem a hetekig tartó hányingert. Orvosok szerint semmi bajom, más megoldást nem tudnak. Éveken keresztül tömön magamba minden nap a pirulákat. Ráadásul még a környezetet is mérgezi. Az előző gyógyszeremről kiderült, hogy egy csomóan meghaltak tőle én meg évekig szedtem... És még a mellem sem nőtt tőle. Haha. Aszpirint meg havonta egyszer veszek 1 szemet, vagy annyiszor se, más gyógyszert nem szedek. Szóval szerintem elég nagy a különbség.
2016. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem egyáltalán nem megnyugtató védekezés céljából szedni, folyton azon kell agyalni, hogy nem-e történt valami ami csökkenti a hatását. Elég kiábrándító úgy szexelni, hogy jól beindulsz, aztán oh wait tegnap hasmenésem volt akkor vissza az egész fel a gumit.
2016. júl. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 icu75 ***** válasza:
9-10# Igen van akinek nem jön be,barátnőmnek egy hónapban 3x is megjött több fajta gyógyszertől is. De ő se és te se alapból utasítottátok el, hanem nem vált be.
2016. júl. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!