Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van okom aggodalomra? Nsgyon...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van okom aggodalomra? Nsgyon aggódom.

Figyelt kérdés
Tegnap a párommal történt egy kis baleset. Ma délben 12-1 óra körül lesz 24 órája. Remélem addig a párom meg tudja venni az esemény utánit. Olvastam rengeteg cikket erről a gyógyszeről, nem volt dolgom még ilyennel. Ha túl haladja a 24 órát akkor már nem annyira hatásos? A menstruációm 6 napja volt és 18 nap múlva kell megjönnie.
2016. júl. 19. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Ezért hívják 48 vagy 72 órás tablettának, hogy 24 óra után ne hasson :DDDD

De te vagy a nő mert írtad, hogy te menstruálsz akkor miért a párod veszi meg a tabit? Ő ment a nőgyógyászhoz feliratni? Az karrier :D

2016. júl. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az esemény utáni tablettát nőgyógyász írja fel állitolag 24 óra elteltével már csak 50% ig hatásos... Azt is vedd figyelembe hogy ez egy hatalmas hormon bomba és felboríthatja a ciklusod az is lehet hogy ez miatt késik majd... De minden esetre ha sokat késik csinálj tesztet és menj dokihoz.. peteéréskor a legkönnyebb teherbe esni ami azt jelenti hogy termékeny időszakban vagy mert azt írtad hogy a menzid 6 napja volt meg ami azt jelenti hogy a 12. Ciklus napon vagy az ovuláció kB 14. Napon van és 11.-16 napig termékeny szóval esélyes. de nyugodj meg. Vedd be az esemény utánit és ha késik akkor tesztelj és függetlenül az eredménytől menj dokihoz... 22 N
2016. júl. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Figyelj nincs időm a te hülyeségedre , recept nélkül is kapható, és én nemtudok el menni ... . Enyi. Értelmesebb válaszokat kérek . Nem volt dolgom ilyennel még és sokat olvastam erről a gyógyszerről és nagyon össze zavarodtam.
2016. júl. 19. 10:19
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Válaszoló! És ha 24 óra után pár órával később veszem be mondjuk 1-2 órával akkor már csak 50% a hatása ?
2016. júl. 19. 10:24
 5/11 anonim ***** válasza:

Igaz nem válaszoltam még ide, de hátha segít



Magyarországon jelenleg kétféle sürgősségi tabletta van forgalomban, ezek azonban tulajdonságaikat tekintve igen eltérőek. Mindkettő egy-egy szem tablettát tartalmaz, melyet a nem védett közösülést követően 72 illetve 120 órán belül kell bevenni. Fontos különbség azonban, hogy a 120 órás tabletta hatékonysága nem csökken az aktustól a tabletta bevételéig eltelt idő függvényében, míg a 72 órás tabletta hatékonysága az eltelt idővel párhuzamosan csökken. Ez utóbbi amennyiben még az ovuláció előtt került bevételre, akkor elhalaszthatja annak megtörténtét, de a sikeresség csupán az első 24 órában maximális. Ezzel ellentétben az 5 napos tabletta hatékonyan véd az első 120 órában, így itt nem kell számítanunk hasonló hatékonyság csökkenésre.

2016. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Megint én írok


Ugyanolyan hatóanyagai (hormonjai) vannak, mint egy átlagos antibébi tablettának, de a szervezetben másutt fejti ki hatását. Talán nem kell mondani, hogy érdemes minél előbb bevenni a fokozott hatékonyság érdekében – 72 órán belül a legnagyobb, csaknem 90 százalékos a biztonság.

2016. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell annyira félni,mert ezek a tabletták annyi hormont tartalmaznak, hogy másnap még bőven hatásosak
2016. júl. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni, ha ma beveszed, de ugye nem komolyan hiszitek, hogy recept nélkül fognak a két szép szemetekért adni egy vényköteles lórúgásnyi hormontablettát?? Van, aki egy hónapig vérzik, majd fél éves Norcolut kúrán van utána, ez nem játékszer! Miért a fiú megy érte? Miért nem jut eszedbe sem nőgyógyász orvoshoz menni? Mi fontosabb ennél?

Bármennyire fáj, amit mondok, de nektek még nem lenne szabad szeretkezni, ha ennyire alapvető dolgokkal sem vagytok tisztában. Remélem, hogy legalább most, a kis baleset után lesz bennetek annyi, hogy megtanuljátok a testetek működését és a fogamzásgátlás alapjait! Ha már d.ni van eszetek..

2016. júl. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező... Nem mondom 100%-ra de az okosok azt mondják hogy utána csak 50%-ban hat... Igazából szerintem nem lesz gond... De ciklust felboríthatja. Mint írtam ha késik akkor csinálj tesztet ha pozitív ha negatív menj nőgyógyászhoz.
2016. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na de mi volt az eset? Hadd tanuljanak a fiatalok ird mar le kerlek.
2016. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!