Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaring hüvelygyűrü mennyire...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaring hüvelygyűrü mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Nőgyógyászom javaslatára most készülök váltani yasminelle fogamzásgátlóról nuvaringre. Indoka, hogy nuvaring hatását nem befolyásolhatja sem külső - sem belső tényezők (pl. külsöleg bőrön keresztül felszívódó szerek; belső mint pl. orálisan alkalmazott egyéb gyógyszerek - állítása szerint az antibiotikum szedése sem - mivel a nuvaring megkerülve a májat lokálisan a hüvelyben bocsájtja ki a hormont, ami csupán a kismedencei keringést érinti ; ill. hányás, hasmenés sem befolyásolják). Tájékoztatóban viszont szerepel az antibiotikum csökkentő hatása. Nuvaring használók leírnátok a tapazztalataitokat? Mért oszlanak meg ezzel kapcsolatban a vélemények? Teljesen tanácstalan lettem. Nagyon köszönöm.

2016. júl. 21. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is a májterhelés miatt váltotta le a dokim (pajzsmirigybeteg vagyok, így már van egy élethosszig szedős tablettám) és pattanásos lettem minden tablettaformától, hüvelyszárazságom is lett az utolsótól... A gyűrű megoldotta ezt, fél éve használom, teljesen megbízható (ugyanaz teljesen mint a tabletta csak nyálkahártyán szívódik fel ugye), sőt jobban megbízok benne mint a tablettában mert ugye a hasmenés, hányás és (de csak 2!!! a többi igen, viszont ez a két nagyon népszerű, jól alkalmazható)fajta antibiotikum nem hat rá! Nem felejtem el bevenni, ki se veszem csak amikor ki kell 21nap után.

Azért oszlik meg mert idegentest és drága, van aki ezt nem bírja elviselni, én nem érzem, ki se csúszik, fertőzést gombát se okozott. Ja és ennél nincs 12órás késés, 3 óra az etalon, 24óránként 3at lehet kint, 3+ óra esetén nem véd már. Pontosan kell kivenni és egy hét múlva u.akkor visszatenni (itt viszont nem kell számolgatni, hajtasz egyet a naptárban, matrica is van hozzá, pl hétfőn 8kor kiveszed, egy hét múlva hétfőn 8kor felteszed).

Annyi hogy másik tabletta után mivel alacsonyabb (antiandrogén volt az előző ráadásul...) hormontartalmú így 4hónapig voltak mellékhatások (hányinger napközben néha, ingerlékenység) de utána minden megszűnt, több idő kellett így. 1kg-mal vagyok több és egy nappal kevesebb ideig tart ki a hajmosás (gondolom az antiandrogén ezt is szárította anno...).

Árban a 3 havinak 10-12ezer között mozog (pingvin patikában vettem eddig legolcsóbban 10.200ért) ami ugye több mint a tabletta azért és 25fok felett hűtőbe kell tenni a fel nem használtat, kiváltástól számítva pedig 4hónapig használhatóak. Tehát vannak feltételek, a gyógyszert meg ugye ez nem befolyásolja, de nekem ez nem okozott gondot.

2016. júl. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. :) Szívesen fogadok még véleményeket továbbra is!;)
2016. júl. 22. 11:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ma írattam fel, még 3 hét, mire használni kezdem, saját tapasztalatom egyelőre még nincs, de nagyon jókat olvastam/hallottam róla.

Ha az orvos antibiotikumot akar felírni, akkor mindenképpen szólj, hogy nuvaringet használsz, és akkor valószínűleg ad olyat, amit használhatsz mellette. Ha nem, akkor pedig szólni fog, hogy használj másféle védekezést.

2016. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Majd ha már lesz t tapasztalatod vele szívesen meghallgatom a véleményed róla! :)
2016. júl. 28. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!