Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Érdemes lenne fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes lenne fogamzásgátló gyógyszert szednem? 18L

Figyelt kérdés

2 éve vagyok a párommal és jóideje élünk szexuális életet. Arra gondoltam hogy a páromnak is jobb lenne és talán pénztárcakímélőbb a tabletta. De nem is a pénz a lényeg hanem hogy mindkettőnknek kényelmesebb, élvezhetőbb, és nincs meg a veszély hogy kiszakad ( ilyen szerencsére nem történt) vagy esetleg elfogyott.


Pontosan mi a menete ha fogamzásgátló "szerzésnek"? Lesz bármilyen vizsgálat? ha igen milyen?

És mennyire biztonságos?

(Bocsi lehet hogy butaságokat kérdezek de nem voltam még nődokinál és annyira nem is fűt a vágy hogy odamenjek) Részletesen leírnátok kérlek hogy mi a teendőm :)


2016. aug. 26. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászati vizsgálat. Ott lesz egy kisebb beszélgetés: mit szeretnél, élsz-e nemi, életed, ciklusod milyen, alulról megnéz, kicsit kellemetlen lesz, amikor matat, de nem vésze és rendel egy vérvizsgálatot, hormon ill. májfunkció miatt leginkább, de játszik más is. Nincs okod félni, nem lesz baj, nyugi. :)
2016. aug. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

És még annyi hogy érdemes lenne? Mert a hormonjaimat ugye kicsit megpiszkálja. ezt annyira nem szeretném, mennyire veszélyes? milyen következményekkel járhat?

2016. aug. 26. 22:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem valami régi fajta lónak valót ad, mert az a "jólbevált", csak azt ismeri, akkor nem lesz bajod. Hízás meg ilyenek se gyakoriak már!

Amit viszont sajnos sok orvos lekakkant, hogy aki trombózis hajlammal született, az nem szedheti, sokan meg se nézik, ha nem sírod ki!

Fizetős a vizsgálat, de ha anyud vagy te visszeres lábú, volt a családban embólia vagy stroke, akkor viszont ingyenes.. senki nem néz utána hogy mit mondasz! ;)

A lényeg, hogy ne vedd be, míg annak nincs eredménye!!! Antithrombin, véralvadási idők, leiden mutáció.. ezek a legszükségesebbek, akár 30 szoros az esélyed vérrög kialakulására! Vérből nézik, +1 ampulla kell, de életet menthet! :)

Emellett mivel a májban bomlik májfunkciót és egy általános vérképet is néznek! Én kaptam vasat, ha már kiderült a hiány, egyből adott is! Szóval minden a te érdekedben van!

Benézés is van, innentől 3 havonta lesz mikor íratod a bogyót! Tudom, hogy 1 pasid van, de azért jobb, ha gyakran van nézve!

Előtte lesz rákszűrés, majd innentől évente nézik!

Bármi panaszod van, eszedbe ne jusson otthon ráolvasni, menj be és kész! Innentől mindig a partnert is kezelni kell! (Gomba és társai)

2016. aug. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az előttem szóló szépen elmondta a tudnivalókat, szerintem érdemes szedned tablettát hosszutávon mindenképpen sokkal biztonságosabb mint az óvszer, azért sok parától megkímélnéd magad, egy rossz élmény kell az óvszerrel és elveszted a bizalmad, szerintem mindenképp menj el orvoshoz és irass, illetve ha már élsz nemi életet szinte kötelező lenne menned évente nőorvoshoz !! Ne ezzen muljon minden nő kibirja :)
2016. aug. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönök szépen mindent! <3 Kedvesek vagytok és sokat segítettetek.

Tudom kicsit butácska volt a kérdés de nekem új a téma. Köszi mégegyszer ;)

2016. szept. 4. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!