Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 2 éves kapcsolatban óvszer?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 éves kapcsolatban óvszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A párommal 2 éve vagyunk együtt, és mindig óvszerrel védekezünk. Egyszer már levették a vért ( ami a tabletta felíratàsához szükséges) de annak közel 1 éve. Szerintetek ez az eredmény meg van még?


A párom mindig mondja, hogy őt egyáltalán nem zavarja, de biztosan örülne, ha szednék tablettát én viszont nem érzem, hogy jó lenne elkezdeni. Miért "ciki", hosszabb kapcsolatban az óvszer? Sok ilyet olvastam.

Köszönöm a válaszokat! 18/L



2016. szept. 10. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Én még 3 éves kapcsolatban is ellenezném, hogy az, akit mindennél jobban szeretek, ártson magának holmi kemikáliákkal. Kifejezetten rosszul esne, tablettát kezdene szedni.
2016. szept. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Barátnőm 2 hónap együttlét után kezdett el szedni. Azóta 2,5 éve együtt vagyunk.


Nem ciki, hanem jobb érzés nélküle, mint vele.


(Most 23/F és 21/L vagyunk)

2016. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Sok önző férfi elvárja, hogy hoszabb kapcsolat idején tablettát szedjen a nő, de ennek semmi alapja és e miatt ne érezze egy nő sem azt, hogy muszáj szedje hacsak ő, saját maga nem úgy dönt, hogy szeretné. A férfiak "elvérésait" senki figyelembe ne vegye ilyen szompontból! Nem az ő testük, nem ők fogják bevenni és nem az ő testüknek okozhat maradandó károkat. Semmi ciki nincs abban sem hogy több éves kapcsolatban gumit használatok, az mindenképp egészségesebb megoldás mint a gyógyszer. Persze manapság már nagyon kevés mellékhatása van a gyógyszereknek is de mindenki másképp reagál ezekre, sosem tudhatja egy nő, hogy neki mit okozhat. Én azt mondom, hogy amíg egyikőtöket sem zavarja a gumi addig nyugodtan használjátok csak. Mi váltottunk gyógyszerre, de csakis az én döntésem volt (lány), mert engem alkalomról alkalomra egyre jobban dörzsölt a gumi, egyes alkalmakor egyszerűen kibírhatatlan volt )lehet alergiás vagyok a latexre) ő még talán jobban a gyógyszer ellen volt mint én, de végül úgy láttam, hogy csak ez lesz a legjobb. Tehát ne agyalj azon, hogy ő mit gondol, ha pedig azt mondja, hogy nem zavarja akkor az úgy van, ha szeret akkor biztosan nem szeretné, hogy neked rossz legyen a gyógyszer miatt.
2016. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Hmmm... én 18 évesen szedtem tabit, mert tutira nem akartam terhes lenni. Csak sajna nem bírtam, és abba kellett hagynom. Aztán a köv pasimmal már csak megszakítás volt, ő a jelenlegi férjem, de még nem lett semmi, viszont én valamiért házasságban már nem csinálnám gumival.
2016. szept. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Én már szültem, viszont szülést követően egyáltalán nem bírtam már a fog. gátlót, így több, mint 10 éves kapcsolatban óvszerezünk. Semmi problémánk vele. Egyáltalán nem gáz. Sokkal gázabb lenne, ha nem kívántan terhes lennék, vagy egészségügyi problémáim lennének.

Szóval ha mindkettőtöknek így megfelel, akkor ne szedj tablettát. Mert minek kockáztatni?

Amúgy ha már 1 éve volt a vérvétel, akkor már újra fognak levenni. Mert 1 év alatt sok minden változhat.

2016. szept. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

3:

De ugye azokat a nőket nem bántod, akik maguktól szednek gyógyszert a saját élvezetük érdekében is?

2016. szept. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Remélem fizeted a rád eső részt.
2016. szept. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én magamtól döntöttem a tabi mellett, természetesen a párom kedvéért is (neki sokkal nehezebben megy óvszerben, régi rossz berögződések miatt), számomra megérte, sokkal nyugodtabb vagyok, nem parázom állandóan attól, hogy mi van, ha becsúszott valami. :)

Ettől függetlenül egyáltalán nem ciki az óvszer, ha így nektek jó, akkor ne változtass azért, mert kényszernek érzed.

Egyébként ha a bogyó mellett döntesz, mindenképp csinálnak friss vizsgálatokat, vérvétel, rákszűrés, stb.

2016. szept. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És hogy működik egy ilyen felíratás pontosan?
2016. szept. 11. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!