Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem a Nuvaring határozza meg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem a Nuvaring határozza meg a menstruációm. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

5. hónapja használom. Az első másfél hónap kínszenvedés volt, folyton barnás vérzésem volt. Aztán elmúlt.


Most meg mindig a kivétel napja előtt 4 nappal jön meg. Akartam 6 hetet mensi nélkül, mert sátorozni mentünk. De hiába volt bennt még, megött. Így evidens, hogy inkább megtartom a szünetet. Rendesen megjön. Mennyiségileg és tünetileg is. (görcsök, hasfájás, derék fájdalom, ingerlékenység) Ahogy eddig.

Ez azt jelentené, hogy kevés nekem a hormon tartalma?

Nem igazán van szex az elmúlt pár hónapban, szóval lehet nem is védett, csak szerencsém volt?



2016. okt. 18. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Az első hónapban nekem is volt többször áttöréses vérzésem, utána elmúlt.


Mit jelent az, hogy mindig a kivétel előtt 4 nappal jön meg? Most egy olyan esetet írtál le, amikor 6 hétig hagytad volna benn a gyűrűt, ez egy "extra" funkció, ami nem mindig működik, inkább csak ha már bejáratott nuvaringes ciklusod van (mondjuk egy éve).

De ha "normál" funkcióval használod, tehát 21 napig van bent, 7 nap szünet, akkor is korábban megjön?

2016. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, a normál funkcióra gondolok. Sosem tudtam még késleltetni. Ha tetszik, ha nem, megjön.

Tegyük fel, 14.-én kell kivennem, utána való napokban kellene megjönnie,.az egy hét szünet alatt. De mindig 10.-én jön meg, hiába van bent a gyűrű.


Legelső alkalomkor úgy volt, hogy föltettem a menszesz első napján, ahogy kell. Eltelt 5 nap. A normál mensim véget ért, de maradt 6 hétig a barna vérzés. Mostmár nincs. Rendben van.


Az aggaszt, hogy elméletileg szabályoznom kéne tudni a gyűrűvel a havimat, mégsem lehet.

2016. okt. 18. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt írtam, hogy az első hónapban még normális az áttöréses vérzés. Azzal semmi gond nincs, ne is foglalkozz vele.

Később viszont valóban szabályoznia kéne, úgyhogy ezt egyeztetni kellene a dokival, aki felírta.

(Nekem amúgy 28 naposnál rövidebbek a ciklusaim, de a Nuvaring beállította szabályos 28 naposra).

2016. okt. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A 6 hét az nem egy hónap. Erre még azt mondta a doki, hogy normális.


Persze hogy beszélni fogok vele, de nem lehet ukk-mukk-fukk oda állítani. Még 2 hét mire fogadni tud. Csak gondoltam hátha volt valakinek hasonló.

2016. okt. 18. 14:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha mindig a kivétel előtt jön meg (ez 2x megtörténik egymás után) akkor nem jó neked, kevés a hormon és ha megismétlődik akkor nem is véd megfelelően sajnos. Nekem is az első hónapban volt vérzés, pecsétlés, de utána megszűnt és csak levétel után 3nappal jön meg. Nem szabadna előtte és tudni kéne eltolni vele 8hétig is!
2016. okt. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy eltolni nem tudod vele, még nem akkora probléma, rengeteg nőnek nem jön össze, áttöréses vérzés jelentkezik. De normális esetben csak a szünetben kellene megjönnie, nem nappal előtte. Azért nevezik megvonásos vérzésnek és nem menstruációnak, mert a hormon megvonása okozza. Másfajta fogamzásgátló kellene neked.
2016. okt. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!