Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha úgy szakad ki a gumi, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha úgy szakad ki a gumi, hogy nem mentem el benne, akkor kellhet 72 órás tabletta?

Figyelt kérdés
Az utolsó ejakuláció pár nappal ezelőtt történt. (Elvileg így az előváladék nem tartalmaz spermiumot) A kérdés csupán elméleti. Ti mit tennétek?
2016. dec. 1. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos válasz ilyenkor az szokott lenni, hogy az előváladék ilyenkor is tartalmazhat, tehát inkább vegyen be az ember, minthogy kockáztasson egy terhességet.


Gyakorlatban én nőként ezt butaságnak gondolom - lássuk be, azért az reális, hogy mondjuk egy félévben egyszer elszakadjon a gumi. Igen durva hormonmérgezés lenne minden ilyen után bevenni a 72 órásat - ha meg féléven belül van újabb baleset, akkor ugye nem is lehet...

Szóval, mivel ez csak ilyen SOS megoldás, én inkább hagyom meg olyan esetekre, ha nem vesszük észre időben a szakadást. (Sajnos velem ilyen is előfordult.) Ha azonnal látja a pasi és kikapja, akkor nem tartom fontosnak, mert elhanyagolhatóan kicsi a teherbeesés veszélye - ne feledjük, az óvszer spermicid anyagokat tartalmaz.

(Anno nekem ebből sosem volt gond, de persze ez lehet szerencse is. Most már egyéb módon védekezünk, az az igazság, hogy a fent említett észre nem vett baleset után én nem tudtam többet magam teljesen elengedni szeretkezés közben.)

2016. dec. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nem vennék be...ennyiből nagyon kicsi az esélye hogy lesz valami...gondolj bele hány pár csinálja "megszakításos" módszerrel (nyilván nem bíztatok most senkit erre) és mégsem esnek teherbe az előváladékból. De persze mindenki találkozott már kivétellel.
2016. dec. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!