Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a véleményetek/tapasztalato...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek/tapasztalatotok erről a védekezési módszerről?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem szeretnék még teherbeesni, ezért kérdezek itt.

Pharmatex hüvelykúp használata és "megszakítás"

szerintetek jó megoldás?

Eddig csak megszakítást alkalmaztunk, de tudom, hogy ez nagyon rizikós, minden ciklus előtt izgultam. Tablettát sosem szedtem, óvszerrel meg nem az igazi, szóval ezek kiesnek, meg a spirál is.

Köszönöm a válaszokat.


2017. jan. 4. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Pharmatex hüvelykúp


Dokim szerint ha nem szeretnék babát akkor ezt felejtsük el, nagyon sok pharmatexes abortuszt csinál.

2017. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
73%

A semminél több, de nem 100%-os, sőt, a tabletta hatékonyságát sem éri el. Hacsak nincs valami oka, amiért nem szedheted, szerintem az a legbiztonságosabb módszer.

A megszakítás nálam azt jelenti, hogy pont a legjobb résznél abbahagyjátok - mi értelme?

2017. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem megbizhato.
2017. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
93%

Én is pont ezen gondolkozom. Mi is megszakítással voltunk együtt jó ideig, vagy pharmatex-el, mielőtt terhes lettem. (Nem lett volna baj, ha előbb jön a baba)

Most már megszületett, így szeretnék valami biztos módszert.

Egyébként a Pharmatex pearl indexe 0,7-7, jobb, mint az óvszeré, csak szerintem sokan nem tartják be az útmutatót, úgy lesznek terhesek mellette, csak könnyebb azt mondani, hogy a kúp nem jó.

2017. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kizart dolog, hogy jobb az ovszernel.

Az a hihetetlen, hogy itt minden napra jut egy kiszakadt az ovszer duma.

2017. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
72%

Szia!


Én az a kivétel vagyok, aki gyógyszer mellett esett teherbe. Nálam bejött az 1%! Már 8 éves lesz a lányom. Szóval én személy szerint azt vallom, hogy a gyógyszer sem megbízható.

Utána szívritmusszabályzó gyógyszer miatt nem szedhettem tablettát. Csak a pharmatex jöhetett szóba. Igaz mi a krémet használtuk és soha nem szakítottuk meg az aktust. De nem is lettem terhes mellette. Nekem jó volt, bevált.

2017. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#2:

Igazad van, pont a legjobb résznél...


Amúgy nehezen tudom elképzelni, hogy terhes legyek a kúp használata és a megszakítás alkalmazása mellett.

Egyszer régen próbáltam a Pharmatex-et úgy, hogy nem szakítottuk meg, akkor nem lett semmi.

Most viszont olyannal vagyok, akitől tutira nem szeretnék gyereket.

2017. jan. 4. 13:29
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Arra mérget vehetsz, hogy sokkal jobb, mint a megszakítás önmagában!


Nekünk két gyerek van, a harmadik a pocakban, és nem volt még nem kívánt terhességem az elmúlt 36 évben.

Spirált nem használhatok, mert kidobja a szervezetem, a gumit ugye tudjuk, hogy nem "olyan", tablettát szoptatás alatt nem lehet, a minipillekben nem bízok. Gondoltuk, kipróbáljuk a pharmatex kúpot, úgy is akarunk tesót, legfeljebb előbb jön, hát bumm. Betartottuk a használati utasítást, azt is tudtuk, hogy szoptatás alatt egy darabig nincs peteérés, ennek ismeretében választottuk.

Kb. 3 évig szoptattam a két nagyobbat összesen, ez alatt sose volt gond. Lehet, hogy akkor se lett volna, ha megszakítással védekezünk, vagy ráolvasással. De azért elég gyanús, hogy ha nem védekezünk, 1-2 hónapon belül sikerül teherbe esnem. (Ezt 5 alkalommal, hormongondok miatt két babát elvesztettünk, ezért sem tablettázhatok.)



Kis anekdota így a végére: egy jó barátnőm védőnő a szomszéd településen, név nélkül mesélt ilyen sztroikat, hogy tényleg sokan mennek úgy abortuszra, hogy pharmatex mellett csúszott be a baba. Mikor rákérdez, hogy most mennyibe kerül, meg hogy ha nem megbízható, miért írná fel a nőgyógyász receptre, akkor baromi gyorsan ki szokott derülni, hogy a többség soha nem is vett ilyet, azt se tudják, hogy recept nélkül kapható. Csak nincs arcuk bevallani, hogy védekezés nélkül csinálták, illetve annyi volt a védekezés, hogy "velünk ilyen úgyse történhet meg".


A megszakítás és a pharmatex együtt szerintem elég hatékony kell, hogy legyen, egyébként meg semmi se 100%, és bárki beleeshet abba a pont egy 1%-ba, akinek besikerül a baba. Az egyetlen biztos megoldás, ha nem szexeltek. :)

2017. jan. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7: Ne haragudj, de ebben az esetben azt tudom javasolni, hogy ne feküdj le vele, főleg nem így, hogy megszakítással. Mert pont ilyenkor szokott becsúszni a baba, és lehet futni abortuszra.

Fel nem foghatom, hogy lehet valaki annyira saját maga ellensége, hogy olyannal fekszik le, akitől egészen biztosan nem akar gyereket... De hogy közben még nem is védekezik, azt végképp nem fogom fel.


Ha teszem azt, az életem múlna rajta, hogy aláfeküdjek, akkor a te esetedben a gumi ÉS fogamzásgátló módszert választanám, annál biztosabb megoldás nem létezik.

2017. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
No de ha tutira nem akarsz tőle gyereket miért nem jó az óvszer? Akkor nyilván nem hosszútávú kapcsolat lesz, vagy nem tudom. Nem ítélkezem, nehogy félreérts, de bármilyen hülyén is hangzik, mikor óvszer nélkül szexelsz valakivel, akkor voltaképpen lefekszel az összes előző nőjével is, már akikkel szintén így csinálta (illetve azok előző védekezés nélküli partnereivel is). Erre senki nem gondol? Tartós kapcsolatban, házasságban megértem, de ami nyilvánvalóan nem lesz az, avagy csak simán alkalmi, ott az emberek mért csak a terhesség miatt aggódnak, a nemi betegségek miatt miért nem? Nem szed össze az ember egy AIDS-et elsőre feltétlenül, nem azt mondom, de egy HPV-t, herpeszt, gombát, istennyilvát esélyesen. A fene se tudja kiben/miben járt a farka előtte, már elnézést, ha kissé nyersen fogalmaztam.
2017. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!