Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért van ennyi fogamzásgátlás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi fogamzásgátlással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Nem értem miét van ilyen sok "terhes lehetek", "mikor vegyem be" "ilyenkor mi van" jellegű kérdés. Elvileg a fogamzásgátlót orvos írja fel, aki nyilván elmondja mindezt, ha pedig nem akkor aki szedi az elolvasta a betegtájékoztatót, ahol minden ilyen kérdésre ott a válasz.

2017. jan. 21. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Röviden azért, mert nagyon tudatlanok.
2017. jan. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az orvos egyáltalán nem mondja el. Mikor életemben először felírták a fog. gátlót, akkor sem mondta el azt sem, hogy hogy kell szedni, azt sem, hogy egyáltalán hogy hat, csak kaptam egy tájékoztatót a fog. gátlókról és abban elolvastam, illetve nem voltam lusta elolvasni a betegtájékoztatót.

De sajnos a mai fiatalok előbb szexelnek, aztán nőnek fel és gondolkoznak el sok mindenen és lesz annyi eszük, hogy felfogják egyáltalán, hogy mennyi felelősséggel jár, ha valaki nemi életet él.

De nem csak a fog. gátlással nincsenek tisztában. A mai fiatalok egy jó része a saját testével sincs tisztában, mire szolgál a menstruáció, nem merik az anyjukkal megbeszélni az ilyen jellegű dolgokat. Szóval van baj sajnos a mai fiatalokkal.

És persze sokan azt hiszik, hogy a betegtájékoztató dísznek van a dobozban.

2017. jan. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező minden bizonnyal férfi vagy és sose voltál még nőgyógyásznál!! De nem minden van benne a tájékoztatóban és az orvos se mindentent mondd el,mert nincs ideje rá,mikor kinn ül még vagy 50 betege. Nekem is csak felírta mert ez tartalmazza a legkevesebb hormont módon oszt kész,meg sem vizsgált ,elhadarta gyorsan hogy szedjem és kész
2017. jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az orvos nem mondja el mert feltételezi, hogy mire elmész hozzá fogamzásgátlóért addigra az ember szaporodását 13-14 évesen az általános 8. osztályában már tanultad és a lényeggel tisztában vagy, így max a mellékhatások, hormonális dolgok lesznek fontosak neki. Ha azok.

Persze ettől még az orvos igazán elmondhatná hogy hogyan véd, mire figyelj oda, mi a kockázat, stb.

De az alapvető oka a sok ilyen kérdésnek, hogy a gyerekek nem tanulnak eleget erről az iskolában, amit meg elmondanak felvilágosítás keretei közt az meg lószar.

Az alapvető hiba az oktatásban van. A legtöbb "terhes lehetek e" kérdés nem fogamzásgátlót szedő lányoktól jön, hanem azoktól akik sehogy nem védekeznek vagy ha használnak is gumit azzal sincsenek tisztában. NA ez a baj.

2017. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én mikor elmentem először fogamzásgátlót iratni, annyit kérdezett hogy van-e trombózisra való hajlam. Mondtam hogy nem fordult ilyen elő a családban. Felírta a legkevesebb hormont tartalmazó gyógyszert és mehettem is. Annyit mondott hogy a menstruáció első napján kezdjem el szedni. Kérdeztem hogy előfordulhat-e hízás vagy valami erre az volt a válasza hogy minden gyógyszernek van mellékhatása. Mivel kint ezren ültek ennyi volt a nagy konzultálás vele 11 ezer fortintért. Rengeteg kérdésem lett volna még mivel sosem szedtem előtte ilyet de esélyem se volt feltenni. Minden infót netről gyűjtöttem össze, illetve többször is átolvastam részletesen a tájékoztatót mielőtt elkezdtem szedni.

Mivel a kommentekben olvasom hogy másoknak is ugyanilyen tapasztalatai vannak mint nekem, így logikus ha tesznek itt fel kérdést ezzel kapcsolatban. Ami lehet bugyutának tűnik másoknak, de egy tapasztalatlan lánynak nagy segítség egy két válasz.

22L

2017. jan. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, van abban valami amit írtok, hogy az orvos nem minden esetben tájékoztatja megfelelően a beteget. Sőt arra is sikerült ráérezni, hogy férfi vagyok.

Kedves harmadik. Hiszed, vagy sem, de elég sokszor voltam nőgyógyásznál, ugyanis el szoktam kísérni a párom. Ha valami nem világos kérdezek, mert szerintem az orvosnak az is a dolga, hogy tájékoztasson. Ezért fizetek, hogy TB-t vagy a magán orvosnak az lényegében mindegy.

Igen pontosan látom én is, hogy mennyien nem tudják, hogyan működik a testük és a szexuális életük. Pont ez a problémám! Ha elég felnőtt valaki, hogy nemi életet éljen legyen a következményekhez is elég felnőtt.Persze tudom, én várok túl sokat.

2017. jan. 22. 13:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Az hogy jársz nőgyógyásznál, még nem jelenti azt, hogy ismered is a női dolgokat, hiszen férfi vagy :)

Én inkább megkérdezek valamit ha nem világos, és nem azért mert lusta voltam elolvasni a tájékoztatót, hanem azért mert pl egy adott dologról nem irnak, és hátha valaki tapasztalt hasonlót!

2017. jan. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!