Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vegyek esemény utánit?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vegyek esemény utánit?

Figyelt kérdés
szex után ahogy le ellenőriztem észre vettem h erős nyomás hatására lyukas volt a gumi? most megyek patikába, bár a barátnőm most fog menzizni, de nem akarunk bajt, ehez nem kell recept ugye ?

2017. jan. 30. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
én is jártam már sajnos így, és kell hozzá recept, sürgősségi nőgyógyászati rendelésre kell menni, az orvos meg az asszisztens nem bunkóskodik, ettől nem kell félni, szerintem inkább vegyétek meg az esemény utánit, mint hogy később abortuszra kerüljön a sor, annyi h kb 6 ezer Ft a gyógyszer, erre készüljetek fel (ha esetleg szed gyógyszert, akk nincs rá szükség, de gondolom nem szed, ahogyan én sem) U.i.: a legtöbb országban lehet vény nélkül kapni, itt sajnos nem... én sem értem, hogy miért nem lehet... a lényeg h jobb ha elmegy orvoshoz, minél előbb, mert 24 órán belül a leghatékonyabb a gyógyszer, ha tudtok, akkor most azonnal menjetek el orvoshoz. L/20
2017. jan. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát én szlovákiában vagyok, megyek magyarba h vegyek, akkor lehet h itt recept nélkül can?
2017. jan. 30. 13:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon csak receptre lehet kapni. Szlovákiában nem tudom, hogy működik.


És azért lehet csak receptre kapni, mert olyan adag hormont tartalmaz, ami rendesen megborítja a hormonháztartást. Fél évente egyszer lehet kiváltani, ugyanis gyakoribb alkalmazás esetén nagyobb károkat is okozhat. Nem egy cukorkáról van szó.

Más országban másképp tudják ellenőrizni, hogy ki milyen gyógyszert és mikor váltott ki, nálunk csak a recept alapján. Azt pedig kétlem, hogy bármelyik országban is hagynák, hogy úgy kapkodják be a nők, mintha c-vitamin lenne, és nem ellenőrzik szigorúan. Már csak azért is, mert a mellékhatásai között nem csak hormonális problémák szerepelnek.

2017. jan. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fölösleges.
2017. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
háát bementem a gyógyszertárab SK-ban és szó nélkül adták, kérdeztem mellék hatást azt mondták h ennek nem igazán van, 26 eu volt
2017. jan. 30. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!