Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az előváladék tartalmaz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az előváladék tartalmaz spermát? (Ha óvszer nélkül szeretkezünk, és nem megyek el, jó eséllyel eshet teherbe a barátnőm? )

Figyelt kérdés
2017. febr. 14. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Igen, tartalmaz,de kevés annak az esélye,hogy teherbe eshet. Szóval a megszakitásos módszer még mindig hülyeség.
2017. febr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak vicceből írjuk le minden második ilyen kérdésnél hogy igen
2017. febr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem olyan nagy mennyiségben, mint az ondó, de tartalmaz. Épp emiatt átlátszó, hogy kevés spermium van benne. És magát az előváladékot észrevenni lehetetlen, szóval ha nem akarok gyereket, akkor valamilyen úton-módon - ami nem megszakítás - védekeznénk.


23/F

2017. febr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A megszakításos szex Nem Védekezés. Évente 100 nőből 33 esik így Teherbe. Ha nem akartok gyereket Védekezzetek Normálisan. Ne játszatok a tűzzel mert előbb vagy utóbb megéget de nagyon. És akkor jöttök ide siránkozni hogy most mit csináljatok. 23 L
2017. febr. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

#4:

35, hogy pontosak legyünk ;)

2017. febr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
60%

Íme egy szakvélemény:

"Az előváladékkal kapcsolatban én másként látom a legfontosabb szempontokat. 1. Az első aktus során az előváladékban egyáltalán nincsenek, vagy csak nagyon kis számban vannak ondósejtek, azok is általában "rossz minőségűek", megtermékenyítésre alkalmatlanok. Egyes kutatások szerint nagyon-nagyon ritkán van olyan mennyiségű, életképes ondósejt, ami egy nagyon termékeny pár esetén elégségesek lehetnek a megtermékenyítéshez. Más kutatók ezt vitatják. Emlékeztetőül: egy "végigvitt" közösülés esetén, termékeny időszakban is csupán 20% az esélye a megtermékenyítésnek. A kutatók véleménye tehát megoszlik, többségük szerint az előváladéktól nem lehet teherbe esni, a kisebbség szerint nagyon-nagyon kis eséllyel ugyan, de lehet.

Az biztos, hogy ez a minimális esély is csak akkor áll fenn, ha az előváladék bekerül a hüvelybe. Kézről, egyéb helyekről e megtermékenyítés biztosan kizárt.


2. Más a helyzet ismételt aktusoknál. Ebben az esetben a húgycsőben maradhat a megtermékenyítéshez elegendő ondó. Ismételt aktus során ezt a húgycsövön előrehaladó előváladék "magával rántja" a hüvelybe és megtörténhet a megtermékenyítés. Ezt a hímvessző külső lemosása, törlése és az orális szex nem védi ki, hiszen az ondó a húgycső hátsó részében marad. Azonban a vizelés szintén "magával rántja", mintegy "kitisztítja a húgycsövet. Ha a férfi aktus után vizel, akkor az 1. pont irányadó."

2017. ápr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akármit írnak a tudósok, minden ember más. Volt egy időszakunk a gondosan megtervezett első 2 gyerek után (mindkettő lány lett, mindkettő azonos hónapban született, ahogyan akartuk), amikor én nagyon későn értem haza a munkából, és ő már mindig aludt. De egyik este engedte, hogy csináljuk. Óvatos voltam, nagyon figyeltem és időben kihúztam. Legnagyobb meglepetésünkre, fiam született belőle! Pedig 3 lányt szerettünk volna, de ez spontán aktus volt. Az előváladékban igenis lehet ondósejt és alkalmas is lehet a megtermékenyítésre. Ahogyan az egyik válaszoló írta, a nőknek durván 1/3-a így lesz terhes. Nálunk is egyharmad lett az arány.
2017. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!